Βόλος σε Τζήλο: «Απέδειξε ξανά ότι είναι κακός διαιτητής»

Δημήτρης Κρούσκος

|  24.09.2021 | 13:13

Βόλος σε Τζήλο: Ανακοίνωση κατά του διαιτητή από τον σύνδεσμο Λάρισας από τους Βολιώτες.

Ο Βόλος μπορεί να πήρε τη νίκη με 3-0 κόντρα στον Ατρόμητο για την 3η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος, ωστόσο, έχει έντονα παράπονα για τη διαιτησία του Αθανάσιου Τζήλου στη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Με ανακοίνωσή τους οι Βολιώτες τονίζουν ότι ο διαιτητής από το σύνδεσμο της Λάρισας απέδειξε σε αυτό τα ματς για μία ακόμη φορά ότι είναι κακός ρέφερι, εκθέτοντας την εικόνα ολόκληρης της ελληνικής διαιτησίας, όπως χαρακτηριστικά επισήμαναν.

Ο Τζήλος είχε δώσει πέναλτι στο 5’ της αναμέτρησης υπέρ του Βόλου, το οποίο πήρε πίσω όμως, έπειτα από χρήση VAR.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Βόλος:

«Δυστυχώς οι φόβοι μας για τον διαιτητή Τζήλο επιβεβαιώθηκαν.

Την ώρα που η ΚΕΔ κάνει τεράστια προσπάθεια για την βελτίωση της Ελληνικής διαιτησίας, ο Θανάσης Τζήλος απέδειξε για μία ακόμη φορά ότι είναι ένας κακός διαιτητής, ικανός με τις αλλοπρόσαλλες αποφάσεις του να τινάξει τον οποιοδήποτε αγώνα στον αέρα.

Και είναι κρίμα, γιατί ο εν λόγω διαιτητής εκθέτει ανεπανόρθωτα την εικόνα της Ελληνικής διαιτησίας και την προσπάθεια που γίνεται».

Η Οσασούνα έχασε την ευκαιρία να πιάσει κορυφή [vid]

Οσασούνα - Γρανάδα 1-1: Χαμένη ευκαιρία. Η ομάδα της Παμπλόνα έμεινε με δέκα παίκτες και τελικά απώλεσε τη νίκη στο 90ό λεπτό.

23.10.2021 | 00:40

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59

Συνέτριψε τη Ζενίτ η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στη Ζενίτ από το δεύτερο δεκάλεπτο κι έπειτα, με αποτέλεσμα την ξεκούραστη νίκη (84-58) στο Palau Blaugrana για την 5η αγωνιστική της EuroLeague.

22.10.2021 | 23:45