Volley League Γυναικών: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος

 newsroom

  |  10.08.2021 | 13:57

Η πρεμιέρα της Volley League Γυναικών για τη σεζόν 2021-22, όπως προέκυψε μετά από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τρίτης (10/08) στα γραφεία της ΕΟΠΕ, βρίσκει αντιμέτωπες τις δύο φιναλίστ του περσινού Κυπέλλου. Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον ΑΟ Θήρας στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι, την ώρα που ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί τις Αμαζόνες, ενώ […]

Η πρεμιέρα της Volley League Γυναικών για τη σεζόν 2021-22, όπως προέκυψε μετά από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τρίτης (10/08) στα γραφεία της ΕΟΠΕ, βρίσκει αντιμέτωπες τις δύο φιναλίστ του περσινού Κυπέλλου. Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον ΑΟ Θήρας στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι, την ώρα που ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί τις Αμαζόνες, ενώ Παναθηναϊκός και ΑΕΚ θα φιλοξενηθούν από Ηλυσιακό και Αίαντα Ευόσμου αντίστοιχα.

Υπενθυμίζουμε ότι το πρωτάθλημα ξεκινά στις 9 Οκτωβρίου, με την κανονική διάρκεια της σεζόν να ολοκληρώνεται στις 26 Μαρτίου.

Συνοπτικά όλο το πρόγραμμα στη Volley League Γυναικών:

1η αγωνιστική (9/10)- 14η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αμαζόνες
Αίας Ευόσμου – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ- ΑΟ Θήρας
Πανναξιακός – Αρης
Ηλυσιακός – Παναθηναϊκός
Θέτις – Μαρκόπουλο
Λαμία – Προφύρας

2η αγωνιστική-15η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αίας Ευόσμου
Αμαζόνες- Πορφύρας
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
ΑΟ Θήρας- Ηλυσιακός
Παναθηναϊκός – Πανναξιακός
Αρης – Θέτις
Μαρκόπουλο-Λαμία

3η αγωνιστική-16η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Αίας Ευόσμου – Αμαζόνες
Ηλυσιακός – ΑΕΚ
Πανναξιακός – ΑΟ Θήρας
Θέτις -Παναθηναϊκός
Λαμία – Αρης
Πορφύρας – Μαρκόπουλο

4η αγωνιστική-17η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Ηλυσιακός
Αίας Ευόσμου – ΠΑΟΚ
Αμαζόνες – Μαρκόπουλο
ΑΕΚ – Πανναξιακός
ΑΟ Θήρας- Θέτις
Παναθηναϊκός – Λαμία
Αρης – Πορφύρας

5η αγωνιστική-18η αγωνιστική
Πανναξιακός – Ολυμπιακός
Ηλυσιακός – Αίας Ευόσμου
ΠΑΟΚ – Αμαζόνες
Θέτις – ΑΕΚ
Λαμία – ΑΟ Θήρα
Πορφύρας – Παναθηναϊκός
Μαρκόπουλο- Αρης

6η αγωνιστική-19η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Θέτις
Αίας Ευόσμου – Πανναξιακός
ΠΑΟΚ – Ηλυσιακός
Αμαζόνες – Αρης
ΑΕΚ – Λαμία
ΑΟ Θήρας – Πορφύρας
Παναθηναϊκός – Μαρκόπουλο

7η αγωνιστική-20η αγωνιστική
Λαμία – Ολυμπιακός
Θέτις – Αίας Ευόσμου
Πανναξιακός – ΠΑΟΚ
Ηλυσιακός – Αμαζόνες
Πορφύρας – ΑΕΚ
Μαρκόπουλο – ΑΟ Θήρα
Αρης – Παναθηναϊκός

8η αγωνιστική-21η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Πορφύρας
Αίας Ευόσμου – Λαμία
ΠΑΟΚ -Θέτις
Ηλυσιακός – Πανναξιακός
Αμαζόνες – Παναθηναϊκός
ΑΕΚ -Μαρκόπουλο
ΑΟ Θήρας – Αρης

9η αγωνιστική-22η αγωνιστική
Μαρκόπουλο – Ολυμπιακός
Πορφύρας – Αίας Ευόσμου
Λαμία – ΠΑΟΚ
Θέτις – Ηλυσιακός
Πανναξιακός – Αμαζόνες
Αρης – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – ΑΟ Θήρας

10η αγωνιστική-23η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αρης
Αίας Ευόσμου – Μαρκόπουλο
ΠΑΟΚ – Πορφύρας
Ηλυσιακός – Λαμία
Πανναξιακός – Θέτις
Αμαζόνες – ΑΟ Θήρας
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική- 24η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Αρης – Αίας Ευόσμου
Μαρκόπουλο – ΠΑΟΚ
Πορφύρας – Ηλυσιακός
Λαμία – Πανναξιακός
Θέτις – Αμαζόνες
ΑΟ Θήρας – ΑΕΚ

12η αγωνιστική-25η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΑΟ Θήρας
Αίας Ευόσμου – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – Αρης
Ηλυσιακός – Μαρκόπουλο
Πανναξιακός – Πορφύρας
Θέτις -Λαμία
Αμαζόνες – ΑΕΚ

13η αγωνιστική-26η αγωνιστική
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
ΑΟ Θήρας- Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
Αρης – Ηλυσιακός
Μαρκόπουλο – Πανναξιακός
Πορφύρας – Θέτις
Αμαζόνες – Λαμία