Βίτολα: «Ακολουθήσαμε το πλάνο μας»

|  21.10.2021 | 20:58

Βίτολα: «Ακολουθήσαμε το πλάνο μας». Η MVP του Ολυμπιακού στο παιχνίδι μίλησε για την εικόνα της ομάδας της και το τελικό αποτέλεσμα.

Βίτολα: «Ακολουθήσαμε το πλάνο μας». Ολυμπιακός και Ερυθρός Αστέρας αναμετρήθηκαν για τη δεύτερη αγωνιστική του Eurocup Γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες», αν και ήταν αναποτελεσματικές σε ορισμένα σημεία του παιχνιδιού, είχαν σε καλή μέρα τις Χάμπλιν, Βίτολα και Σταμολάμπρου και πήραν τη νίκη με 82-66, παίζοντας δυνατά μέχρι το τέλος.

Κορυφαία του αγώνα ήταν η Βίτολα. Η Λετονή φόργουορντ τελείωσε το ματς με 22 πόντους και 15 ριμπάουντ.

«Ξέραμε ότι θα έχουμε ένα δύσκολο αντίπαλο να αντιμετωπίσουμε. Ξεκίνησαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση από το πρώτο λεπτό και εμείς δεν ήμασταν απολύτως έτοιμες. Μόλις συγκεντρωθήκαμε και ακολουθήσαμε το πλάνο μας, η εικόνα άλλαξε και αυτό ήταν αρκετό για να μας φέρει τη νίκη», δήλωσε.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58