Βιγιαρεάλ – Γρανάδα 0-0: Το «κίτρινο υποβρύχιο» κυνήγησε επί 90 λεπτά ένα γκολ, αλλά δεν το βρήκε

newsroom

|  16.08.2021 | 23:06

Η Βιγιαρεάλ κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με τη Γρανάδα όμως έμεινε στο 0-0 στο «Θεράμικα» για την 1η αγωνιστική της La Liga. Το «κίτρινο υποβρύχιο» έχασε πολλές ευκαιρίες, ειδικά στο 1ο ημίχρονο με το νέο μεταγραφικό απόκτημα για την επίθεση, Μπουλαγέ Ντιά, όμως ο Ααρόν κράτησε ανέπαφη την εστία του. Οι 10-2 τελικές […]

Η Βιγιαρεάλ κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με τη Γρανάδα όμως έμεινε στο 0-0 στο «Θεράμικα» για την 1η αγωνιστική της La Liga.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» έχασε πολλές ευκαιρίες, ειδικά στο 1ο ημίχρονο με το νέο μεταγραφικό απόκτημα για την επίθεση, Μπουλαγέ Ντιά, όμως ο Ααρόν κράτησε ανέπαφη την εστία του. Οι 10-2 τελικές και η 61,6%-38,4% κατοχή δεν απέφερε ουσιαστικά οφέλη στους γηπεδούχους, που στο 2ο ημίχρονο κινδύνευσαν να δεχθούν γκολ, αλλά ο Χερόνιμο Ρούλι σταμάτησε την προσπάθεια του Χόρχε Μολίνα που θα μπορούσε να φέρει τα πάνω κάτω.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ρούλι, Φόιτ, Αλμπιόλ, Μαντί, Πεδράθα (78′ Εστουπινιάν), Πίνο (72′ Γκόμεθ), Τριγκέρος (79′ Κοκλέν), Καπού (72′ Πένια), Α. Μορένο (72′ Ράμπα), Ζ. Μορένο, Ντια

ΓΡΑΝΑΔΑ: Εσκαντέλ, Φουλκέ, Ντουάρτε, Σάντσεθ (86′ Σόρο), Νέβα, Μόντσου, Γκοναλόν, Μίγια (62′ Μοντόρο), Πουέρτας (86′ Ντίαθ), Σουάρες (46′ Μπάκα), Ματσίς (80′ Μολίνα)

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στη La Liga:
Παρασκευή 13 Αυγούστου

Βαλένθια – Χετάφε 1-0 (11′ πέν. Σολέρ)

Σάββατο 14 Αυγούστου

Μαγιόρκα – Μπέτις 1-1 (25′ Ολιβάν / 59′ αυτ. Ρέινα)

Κάδιθ – Λεβάντε 1-1 (90+7′ Εσπίνο / 39′ Μοράλες)

Αλαβές – Ρεάλ 1-4 (65′ πέν. Χοσέλου / 48′, 62′ Μπενζεμά, 56′ Νάτσο, 90+2′ Βινίσιους)

Οσασούνα – Εσπανιόλ 0-0

Κυριακή 15 Αυγούστου

Θέλτα – Ατλέτικο 1-2 (59′ πέν. Άσπας / 23′, 64′ Κορέα)

Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Σοσιεδάδ 4-2 (19′ Πικέ, 45+2′, 59′ Μπρέθγουεϊτ, 91′ Σέρτζι Ρομπέρτο / 82′ Λομπέτε, 85′ Οϊαρθάμπαλ)

Σεβίλλη – Ράγιο Βαγεκάνο 3-0 (19′ πεν. Εν-Νεσιρί, 55′ 79′ Λαμέλα)