Βαλένθια – Χετάφε 1-0: Δύσκολη πρεμιέρα για τις «νυχτερίδες»

Θανάσης Μαργαρίτης

|  14.08.2021 | 00:12

Η Βαλένθια μπήκε με το… δεξί στην φετινή La Liga, επικρατώντας με 1-0 της Χετάφε, παρότι έπαιξε με δέκα ποδοσφαιριστές από το τρίτο λεπτό! Ο αγώνας ξεκίνησε «στραβά» για τους γηπεδούχους μιας και μόλις στο τρίτο λεπτό ο Γκουλιαμόν αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Αλλά οι «νυχτερίδες» δεν τα έχασαν, το αντίθετο μάλιστα αφού προηγήθηκε με […]

Η Βαλένθια μπήκε με το… δεξί στην φετινή La Liga, επικρατώντας με 1-0 της Χετάφε, παρότι έπαιξε με δέκα ποδοσφαιριστές από το τρίτο λεπτό!

Ο αγώνας ξεκίνησε «στραβά» για τους γηπεδούχους μιας και μόλις στο τρίτο λεπτό ο Γκουλιαμόν αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Αλλά οι «νυχτερίδες» δεν τα έχασαν, το αντίθετο μάλιστα αφού προηγήθηκε με τον Σολέρ με 1-0 στο 11ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι.

Η Χετάφε προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα της Βαλένθια. Μάλιστα στο 76ο λεπτό αποβλήθηκε ο Καμπάκο για την Χετάφε, με τους γηπεδούχους να κρατάνε το 1-0.