Τσούμπερ: Άνοιξε το σκορ στο Ελβετία- Βόρεια Ιρλανδία [vid]

newsroom

|  09.10.2021 | 22:57

Τσούμπερ: Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ έκανε το 1-0 στο ματς της Ελβετίας με την Βόρεια Ιρλανδία για τα προκριματικά του παγκοσμίου κυπέλλου.

«Καυτός» Τσούμπερ… Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ σκόραρε και με την εθνική ομάδα της χώρας του, κάνοντας το 1-0 στο ματς της Ελβετίας με την Βόρεια Ιρλανδία για τα προκριματικά του παγκοσμίου κυπέλλου.

Ο Τσούμπερ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου της συγκεκριμένης αναμέτρησης βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και με ένα όμορφο πλασέ, άνοιξε το σκορ του αγώνα.

Το γκολ ξεκίνησε από τον Εμπολό, ο οποίος έκλεψε την μπάλα και έβγαλε απέναντι από τον πορτιέρο της Βόρειας Ιρλανδίας τον Τσούμπερ. Με τον τελευταίο να μην αστοχεί στο τετ α τετ, φέρνοντας μπροστά στο σκορ την εθνική του ομάδα.