Τσιτσιπάς: Την Πέμπτη (16/09) στο Ηράκλειο για το Davis Cup
Ετικέτες: ,

Δημήτρης Κρούσκος

|  15.09.2021 | 23:27

Στο Ηράκλειο για να συμμετάσχει στο Davis Cup θα βρεθεί την Πέμπτη (16/09) ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο Έλληνας τενίστας θα ενισχύσει την προσπάθεια της Εθνικής ομάδας τένις στο κυνήγι της ανόδου στην πρώτη κατηγορία της συγκεκριμένης διοργάνωσης. Το σαββατοκύριακο 18-19 Σεπτεμβρίου θα διεξαχθούν οι αγώνες κόντρα στη Λιθουανία στις εγκαταστάσεις του Lyttos Beach στη Χερσόνησο. […]

Στο Ηράκλειο για να συμμετάσχει στο Davis Cup θα βρεθεί την Πέμπτη (16/09) ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο Έλληνας τενίστας θα ενισχύσει την προσπάθεια της Εθνικής ομάδας τένις στο κυνήγι της ανόδου στην πρώτη κατηγορία της συγκεκριμένης διοργάνωσης.

Το σαββατοκύριακο 18-19 Σεπτεμβρίου θα διεξαχθούν οι αγώνες κόντρα στη Λιθουανία στις εγκαταστάσεις του Lyttos Beach στη Χερσόνησο.

Την αποστολή της Εθνικής ομάδας απαρτίζουν, εκτός από τον Στέφανο Τσιτσιπά, ο Μιχάλης Περβολαράκης, o Πέτρος Τσιτσιπάς, ο Μάρκος Καλοβελώνης και ο Αλέξανδρος Σκορίλας. Αρχηγός της αποστολής είναι ο Απόστολος Τσιτσιπάς.

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59