Ετικέτες: ,

Δημήτρης Κρούσκος

|  14.10.2021 | 10:58

Τσιτσιπάς: «Να εμφανίσω το φονικό μου ένστικτο»

Τσιτσιπάς: Οι δηλώσεις του Έλληνα τενίστα μετά τη νίκη του με 2-1 σετ επί του Ντε Μινόρ.

Με μία τεράστια ανατροπή ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ντε Μινόρ και να πάρει τη νίκη-πρόκριση με 2-1 σετ για τους «8» του Indian Wells.

Ο Έλληνας τενίστας στις δηλώσεις του αμέσως μετά το τέλος του αγώνα, μέσα από το κορτ, τόνισε πως χρειάστηκε να φτάσει στα όριά του, ώστε να μπορέσει να φτάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Μάλιστα, χαρακτήρισε φανταστικό τον τρόπο που κατάφερε να μείνει στο παιχνίδι και τελικά να μπορέσει με αυτό τον τρόπο να φτάσει στη νίκη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Νιώθω ότι το σημερινό παιχνίδι είχε να κάνει με το να πιέσω περισσότερο τον εαυτό μου παρά τον αντίπαλο. Ήταν ένα από τα παιχνίδια που έπρεπε να φτάσω στα όρια και να δείξω ότι είμαι ικανός όταν βρίσκομαι στην κόκκινη ζώνη. Ήταν φανταστικός ο τρόπος που έμεινα στο παιχνίδι. Έπρεπε να περάσω μέσα από αρκετές δυσκολίες για να βρω λύση και τα κατάφερα μέχρι το τέλος του αγώνα».

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58