Σκόουλς: Η πρόβλεψη του για τη συντριβή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ [vid]

Γιάννης Νιαστίτης

|  25.10.2021 | 09:29

Σκόουλς: Κάτι... παραπάνω ήξερε ο θρυλικός παίκτης των «Κόκκινων Διαβόλων».

Εμφανώς προβληματισμένος είχε εμφανιστεί μετά την αγχωτική νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Αταλάντα ο Πολ Σκόουλς, τονίζοντας ότι αν οι «Κόκκινοι Διάβολοι» παρουσίαζαν την ίδια εικόνα και στο ματς με την Λίβερπουλ, θα δεχόντουσαν τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος.

Ο παλαίμαχος άσος των «κόκκινων διαβόλων», τελικά έμελλε να δικαιωθεί με τον πιο πικρό τρόπο για τον ίδιο και την ομάδα του, καθώς η Γιουνάιτεντ όχι μόνο δέχθηκε 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά εντέλει όντας ανήμπορη να αντιδράσει, γνώρισε μια ταπεινωτική ήττα με 5-0 μέσα στο σπίτι της.

«Το πρώτο ημίχρονο (κόντρα στην Αταλάντα), η Γιουνάιτεντ είχε δύο παίκτες μεσοεπιθετικούς που έπαιζαν μόνοι τους και αν το κάνει αυτό κόντρα στη Λίβερπουλ, θα μείνει δεχθεί τέσσερα γκολ στο ημίχρονο» είχε αναφέρει χαρακτηριστικά ο ίδιος.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58