Σεβίλλη-Οσασούνα 2-0: Υψηλές «πτήσεις»
Ετικέτες: ,

|  30.10.2021 | 19:09

Σεβίλλη-Οσασούνα 2-0: Υψηλές «πτήσεις». Η Σεβίλλη συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις της στη La Liga, νικώντας και την Οσασούνα.

Σεβίλλη-Οσασούνα 2-0: Υψηλές «πτήσεις» . Η Σεβίλλη συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις της στη La Liga. Η ομάδα της Ανδαλουσίας νίκησε και την Οσασούνα με 2-0, και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με Ρεάλ Μαδρίτης και Ρεάλ Σοθιεδάδ.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και άνοιξαν το σκορ με τον Κάρλος στο 40 λεπτό, έπειτα από ασίστ του Ιβάν Ράκιτιτς. Η Σεβίλλη, ωστόσο, δεν έμεινε εκεί, καθώς κατάφερε να βρει και δεύτερο τέρμα, για να κλειδώσει τη νίκη. Το 2-0 σημείωσε ο Λούκας Οκάμπος στο 60΄, με την Οσασούνα να μην μπορεί να διεκδικήσει κάτι από το ματς. Σε αντίθεση με τη Σεβίλλη που ανέβηκε στην κορυφή, η Οσασούνα βρίσκεται στην έβδομη θέση με 19 πόντους σε 12 αγωνιστικές.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58