Σασουόλο – Βενέτσια 3-1: Μεγάλη ανατροπή

newsroom

|  23.10.2021 | 21:36

Σασουόλο - Βενέτσια 3-1: Μεγάλη ανατροπή. Η Σασουόλο γύρισε το ματς με τη Βενέτσια και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Η Σασουόλο ήθελε οπωσδήποτε τη νίκη στο παιχνίδι με τη Βενέτσια για να μπορέσει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά από δύο αγωνιστικές. Και παρότι το ματς δεν ξεκίνησε καλά, βρήκε τον τρόπο να πετύχει το στόχο της. Σασουόλο – Βενέτσια 3-1: Μεγάλη ανατροπή.

Σασουόλο – Βενέτσια: Το γύρισε σε 18 λεπτά

Το ξεκίνημα στο ματς ήταν ιδανικό για τη Βενέτσια. Αξιοποίησε την ευκαιρία που της δόθηκε και σκόραρε στο 32′ με τον Οκερέκε για το 0-1. Ο σκόρερ εκμεταλλεύτηκε μια ωραία πάσα και εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ που κατέληξε στη δεξιά γωνία. Το γκολ, πάντως, δεν «χάλασε» το μυαλό των παικτών των γηπεδούχων. Το 1-1 έγινε αρκετά γρήγορα. Σημείο που έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Έτσι, έφτασε στην ισοφάριση στο 37′ με τον Μπεράρντι να πραγματοποιεί μια έξοχη ατομική προσπάθεια. Πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Σέρχιο Ρομέρο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 50′, ο Τόμας Χένρι σε μια προσπάθειά του να διώξει μια σέντρα, έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του. Με αυτό τον… φτηνό τρόπο το ματς γύρισε.

Μέσα σε 18 λεπτά η Σασουόλο από το 0-1 βρέθηκε στο 2-1 και πήρε εκ νέου τα ηνία του ματς. Η νίκη για τους γηπεδούχους επισφραγίστηκε στο 67′ όταν ο Φρατέσι με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Σασουόλο – Βενέτσια 3-1: Μεγάλη ανατροπή.

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς. Η Σασουόλο μετά από δύο ματς χωρίς νίκη, πήρε το τρίποντο και βλέπει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία, ούσα στη μέση του βαθμολογικού πίνακα. Η δε Βενέτσια παραμένει λίγο πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58