Σάκκαρη – Οσταπένκο: Φραστική επίθεση από την Λευκορωσίδα στην Ελληνίδα τενίστρια [vid]
Ετικέτες: ,

Δημήτρης Κρούσκος

|  23.09.2021 | 16:22

Σάκκαρη – Οσταπένκο: Η Λευκορωσίδα έβρισε την Ελληνίδα τενίστρια, με το διαιτητή να ισχυρίζεται ότι δεν άκουσε τίποτα...

Την Γελένα Οσταπένκο αντιμετωπίζει η Μαρία Σάκκαρη, σε ένα ματς στο οποίο δημιουργήθηκε ένταση.

Πιο συγκεκριμένα, η Λευκορωσίδα επιτέθηκε φραστικά στην Ελληνίδα τενίστρια, έπειτα από έναν πανηγυρισμό της μετά από ένα κερδισμένο γκέιμ, κάνοντας το 4-3.

Η Ελληνίδα πηγαίνοντας προς την καρέκλα της μετά το κερδισμένο γκέιμ, είδε την Λευκορωσίδα να της επιτίθεται φραστικά. Με το διαιτητή της αναμέτρησης, ωστόσο, να ισχυρίζεται ότι δεν άκουσε τίποτα, μη τιμωρώντας την Λευκορωσίδα.

Μάλιστα, η Σάκκαρη έδειξε στον διαιτητή, την Οσταπένκο, ωστόσο, ο Καντέρ Νούνι υποστήριξε πως δεν άκουσε τις βρισιές της Λευκορωσίδας, λόγω των χειροκροτημάτων των θεατών.

Στη συνέχεια, η Σάκκαρη απευθύνθηκε στην επιδιαιτήτρια, τονίζοντάς της πως δεν έχει κανένα δικαίωμα η Λευκορωσίδα να της μιλάει με τέτοιο χυδαίο τρόπο.

Δείτε το στιγμυότυπο με την ένταση μεταξύ των δύο τενίστριων:

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59