Ρεάλ – Σέριφ 0-1: Απίστευτη επέμβαση του Αθανασιάδη, και γκολ οι Μολδαβοί [vid]

Ο Γιώργος Αθανασιάδης σταμάτησε εντυπωσιακά το φάουλ του Καρίμ Μπενζεμά στο 18' και κράτησε το μηδέν στην εστία του

Η Ρεάλ Μαδρίτης φιλοξένησε τη Σέριφ Τιρασπόλ των Αθανασιάδη και Κολοβού στο Μπερναμπέου για τη δεύτερη αγωνιστική του Champions League, με τον Έλληνα κίπερ να πραγματοποιεί μια εξαιρετική επέμβαση σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπενζεμά στο 18′.

Η φοβερή επέμβαση του Αθανασιάδη στο φάουλ του Μπενζεμά

Απίστευτη η… σταχτοπούτα Σέριφ, ανοίγει το σκορ με τον Γιακσίμπαεφ. Ο Κριστιάνο έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Γιαξιμπόεφ έγινε αποδέκτης της μπάλας στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59