Πρίφτης: «Τιμούμε έναν άνθρωπο που αναγέννησε όλο τον ελληνικό αθλητισμό»

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Δημήτρης Πρίφτης μίλησε με συγκινητικά λόγια για τον σπουδαίο Παύλο Γιαννακόπουλο και το τουρνουά που διοργανώνεται για 3η φορά προς τιμήν του ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στο αγωνιστικό σκέλος μετά τις εμφανίσεις στο Μόναχο. Πρίφτης: Είναι σημαντικό που επανέρχεται το τουρνουά μετά την περσινή χρονιά. Είναι ευκαιρία να δοκιμάσουμε […]

Πρίφτης: Είναι σημαντικό που επανέρχεται το τουρνουά μετά την περσινή χρονιά. Είναι ευκαιρία να δοκιμάσουμε πράγματα στην ομάδα στα επόμενα δύο ματς, ευχαριστώ ξανά τις υπόλοιπες ομάδες που αποδέχθηκαν την πρόσκληση μας. Τιμούμε έναν άνθρωπο που αναγέννησε όχι μόνο το ελληνικό μπάσκετ αλλά και ολόκληρο τον ελληνικό αθλητισμό.

Προσπαθούμε μετά το τουρνουά του Μονάχου να χτίσουμε το επιθετικό μας κομμάτι, πασάροντας καλύτερα στην επίθεση αλλά και να παίζουμε μια πολύ πιο πιεστική άμυνα. Πρέπει να αποκτήσουμε μια σταθερότητα. Είναι μια διαδικασία που θα διαρκέσει πολύ, ίσως και 10 μήνες. Ο χρόνος δεν είναι με το μέρος μας. Αλλά για να γίνει αυτό χρειάζεται να είμαστε επίμονοι και εντατικοί στη δουλειά μας

Η Οσασούνα έχασε την ευκαιρία να πιάσει κορυφή [vid]

Οσασούνα - Γρανάδα 1-1: Χαμένη ευκαιρία. Η ομάδα της Παμπλόνα έμεινε με δέκα παίκτες και τελικά απώλεσε τη νίκη στο 90ό λεπτό.

23.10.2021 | 00:40

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59

Συνέτριψε τη Ζενίτ η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στη Ζενίτ από το δεύτερο δεκάλεπτο κι έπειτα, με αποτέλεσμα την ξεκούραστη νίκη (84-58) στο Palau Blaugrana για την 5η αγωνιστική της EuroLeague.

22.10.2021 | 23:45