Premier League: Απίθανη Γουότφορντ στο Γκούντισον Παρκ! [vds]
Ετικέτες:

Η Γουότφορντ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 στο "Γκούντισον" όμως πέτυχε τέσσερα γκολ από το 78ο λεπτό για να θριαμβεύσει με 5-2 επί της Έβερτον.

Μεγάλη νίκη για την Γουότφορντ με ανατροπή σε 15 λεπτά

Πριν την έναρξη του αγώνα κανείς δεν περίμενε την εξέλιξη που θα είχε η σημερινή αναμέτρηση, ειδικά το τελευταίο εικοσάλεπτο. Ωστόσο η Γουότφορντ βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα και πήρε τη νίκη με πεντάρα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Έβερτον μπήκε καλύτερα στο ματς και στο 5ο λεπτό ο Γκράϊ βρίσκει τον Ντέιβις μέσα στην περιοχή και αυτός έστειλε την μπάλα στην εστία κάνοντας το 1-0.
Η απάντηση από τη Γουότφορντ ήρθε άμεσα στο 13ο λεπτό με τον Κινγκ και ένα πολύ ωραίο σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και με το 1-1 να παραμένει. Στο 64′ ο Ριτσάρλισον με κεφαλιά έκανε το 2-1 για την Έβερτον, αλλά από εκεί και πέρα η Γουότφορντ πήρε τα ηνία του αγώνα.

Πρώτα στο 80′ με τον Κούτσκα που αξιοποίησε ένα κόρνερ και με κεφαλιά έκανε το 2-2 από τη μικρή περιοχή.  Ύστερα από ένα μόλις λεπτό ο Ντένις έστρωσε την μπάλα στον Κινγκ που σούταρε από το όριο της περιοχής και έκανε το 2-3.Στο 86′ ο Κινγκ σημείωσε άλλο ένα τέρμα μετά από έξοχη πάσα και σουτ μέσα από το αριστερό δοκάρι.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 90’+1 όπου ο Πέδρο έκανε μια πολύ ωραία προσπάθεια και με μια πάσα στον Ντένις, αυτός έκανε το 2-5 ολοκληρώνοντας την επική ανατροπή.

Έβερτον – Γουότφορντ :2-5
Ντέιβις (3′), Ριτσάρλισον (63′)- Κινγκ (13′), Κούτσκα (78′), Κινγκ(80′), Κινγκ (86′), Ντένις (90’+1)

Ισοπαλία χωρίς πολλές φάσεις στο Λονδίνο

Με ισοπαλία και χωρίς πολλές φάσεις έληξε τον παιχνίδι ανάμεσα στην Κρίσταλ Πάλας και τη Νιούκαστλ και χωρίς η φιλοξενούμενη ομάδα να μπορεί να δώσει χαρά στον κόσμο της μετά από την εξαγορά του πλειοψηφικού πακέτου από τους Άραβες.

Το 1-0 έγινε από τον Μπεντέκε στο 56′ με κεφαλιά μετά από μια εξαιρετική σέντρα στη μικρή περιοχή, ενώ η ισοφάριση ήρθε από τον Γουίλσον στο 65′ μετά από εκτέλεση κόρνερ και ένα εντυπωσιακό βολ πλανέ.

Κρίσταλ Πάλας – Νιούκαστλ : 1-1
Μπεντέκε (56′) – Γουίλσον (65′)

Χωρίς νικητή στο Elland Road

Η Γουλβς ήρθε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Λιντς με τον Σα να παίζει βασικός σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.
Η Γουλβς προηγήθηκε με τον Χουάνγκ στο 10′ μετά από πολύ ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή κάνοντας το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.
Το 1-1 ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από εκτέλεση πέναλτι για την Λιντς που έκανε ο Νέλσον Σεμέδο και το οποίο αξιοποίησε ο Ροντρίγκο με ωραία εκτέλεση και ενώ την μπάλα την βρήκε ο Σα.

Λιντς – Γουλβς: 1-1
Χουάνγκ (10′) – Ροντρίγκο (90’+4)

Γεμάτο θέαμα και πολλά γκολ

Γκολ και θέαμα είχε το παιχνίδι της Σαουθάμπτον με την Μπέρνλι και με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν στην ουρά της βαθμολογίας. Η αρχή έγινε στο 13ο λεπτό όπου ο Κόρνετ πήδηξε και εκμεταλλεύτηκε μια έξοχη σέντρα κάνοντας με κεφαλιά το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Το 1-1 ήρθε με τον Ρέντμοντ να εκτελεί ένα κόρνερ και την μπάλα να πηγαίνει στον Λιβραμέντο, ο οποίος πήδηξε ψηλότερα από όλους και με καρφωτή κεφαλιά την έστειλε στην εστία.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην πορεία και προηγήθηκαν με 2-1 μετά από έξοχη πάσα του Ντιαλλό στον Μπρόχα και σουτ του τελευταίου μέσα από την περιοχή.
Ωστόσο η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, καθώς ο Κόρνετ με σουτ στο 57′ ισοφάρισε σε 2-2, σκορ που παρέμεινε ως το τέλος του αγώνα.

Σαουθάμπτον – Μπέρνλι : 2-2
Λιβραμέντο (41′), Μπρόχα (50′) – Κόρνετ ( 13′), Κόρνετ (57′)

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58