Πόρτο: Απίθανο γκολ του Ταρέμι

newsroom

|  25.09.2021 | 01:45

Πόρτο: Απίθανο γκολ του Ταρέμι. Ο Ιρανός σκόραρε με ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος του ημικυκλίου της σέντρας, στο ματς Ζιλ Βιθέντε - Πόρτο.

Ένα γκολ από τα… λίγα σημειώθηκε πριν από λίγη ώρα στην Πορτογαλία. Στον αγώνα της Ζιλ Βιθέντε με την Πόρτο. Ένα γκολ από αυτά που βλέπουμε στα σήματα των αθλητικών εκπομπών. Πόρτο: Απίθανο γκολ του Ταρέμι.

Το πέτυχε ο Ταρέμι, ο επιθετικός της Πόρτο. Λίγο πριν συμπληρωθεί το 9ο λεπτό στο ματς που έγινε στην έδρα της Ζιλ Βιθέντε, ο Ιρανός έκλεψε την μπάλα μέσα στο ημικύκλιο της σέντρας, πριν την περιοχή των γηπεδούχων. Έκανε δύο-τρία βήματα και από το ύψος του ημικυκλίου της σέντρας επιχείρησε το ψηλοκρεμαστό σουτ.

Πόρτο: Απίθανο γκολ από τον Ιρανό

Σε πολλές περιπτώσεις, ανάλογες προσπάθειες καταλήγουν στην εξέδρα. Αλλά το πλασέ του Ταρέμι και καλοζυγισμένο ήταν και εύστοχο. Η μπάλα πήγε κατευθείαν στα δίχτυα του γκολκίπερ Φρελίχ που δεν είχε καλή θέση και ήδη τον Ιρανό επιθετικό να τον «κρεμάει» από τόσο μεγάλη απόσταση.

Για την ιστορία, η Πόρτο νίκησε 2-1 την Ζιλ Βιθέντε, με το «χρυσό» γκολ από τον πρώην μέσο του ΠΑΟΚ, Σέρτζιο Ολιβέιρα, στο 89ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Σαμουέλ Λίνο στο 24′.

Μονακό – Ερυθρός Αστέρας 70-62: Mε αντεπίθεση διαρκείας

Η Μονακό μπορεί να δυσκολεύτηκε αλλά πήρε μια σημαντική νίκη με αντίπαλο τον Ερυθρό Αστέρα για τη Euroleague με 70-62. Τα δεκάλεπτα: 21-12, 37-32, 56-53, 70-62 Περισσότερα σε λίγο…

26.10.2021 | 22:08

Πάτησε χορτάρι ο Ολιβέιρα

ΠΑΟΚ: Πάτησε χορτάρι ο Ολιβέιρα. Ο Νέλσον Ολιβέιρα είχε υποστεί μερική ρήξη πρόσθιου χιαστού τον περασμένο Αύγουστο.

26.10.2021 | 21:54

Τεράστια νίκη η Σαλερνιτάνα,«Χ»αμένες Σπέτσια και Τζένοα

Η Σαλερνιτάνα κέρδισε μέσα στην έδρα της Βενέτσια με 2-1 με γκολ του Σιαβόνε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Κόλλησαν στο 1-1 Σπέτσια - Τζένοα.

26.10.2021 | 21:45

Σε σεμινάριο για ανάπτυξη ταλέντων ο Ατρόμητος [pics]

Ατρόμητος: Σε σεμινάριο για ανάπτυξη ταλέντων.Με τη συμμετοχή του Ατρόμητου πραγματοποιείται το σεμινάριο για την «Ανάπτυξη Ταλέντων».

26.10.2021 | 21:39