Πόλο: «Ξέσπασε» η Βουλιαγμένη στον Νο Χανίων

newsroom

|  13.10.2021 | 16:30

Πόλο: Καταιγιστική η Βουλιαγμένη επικράτησε άνετα με 20-9 του ΝΟ Χανίων για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το 2 στα 2 στο φετινό πρωτάθλημα έκανε η ανδρική ομάδα πόλο της Βουλιαγμένης, η οποία επικράτησε εύκολα με 20-9 του ΝΟ Χανίων για την 2η εξ αναβολής αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών.

Η ομάδα του Χρβόγε Κόλιανιν «ξέσπασε» στους Κρητικούς, μετά τον πρόωρο αποκλεισμό της από τη συνέχεια του Champions League, δείχνοντας στο κολυμβητήριο του Λαιμού, ότι εντός συνόρων παραμένει πολύ δυνατή.

Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Τρούλος, ο οποίος σημείωσε 4 γκολ, ενώ από 3 πέτυχαν οι Γκιουβέτσης, Λόζινα, Καπότσης και Σκουμπάκης.

Από πλευράς ηττημένων 2 τέρματα σημείωσαν οι Χαριτάκης και Τοτ, τα οποία δεν έφταναν για να γλιτώσουν από την 2η σερί ήττα της ομάδας τους στο πρωτάθλημα.

Στο ματς η ομάδα των Χανίων ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο 8λεπτο, ωστόσο, ένα σερί 7-0 στην 2η περίοδο, η Βουλιαγμένη «καθάρισε» το ματς, φτάνοντας με αυτό τον τρόπο σε μία πολύ εύκολη νίκη.

Οκτάλεπτα: 3-3, 7-0, 3-2, 7-4.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Κωνσταντόπουλος 1, Αλαφραγκής 2, Γκιουβέτσης 3, Τρούλος 4, Σπηλιόπουλος, Λόζινα 3, Καλογερόπουλος 1, Γιαννάτος, Καπότσης 3, Κουρούβανης Ν., Σκουμπάκης 3, Ανδρεάδης, Καστρινάκης, Βλάσσης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Κουμής, Βολτυράκης, Νικολαΐδης, Πολύζος, Αγιωργούσης 1, Σπάχιτς 1, Κανδανολέων 1, Χαριτάκης 2, Τοτ 2, Αποστολάκης 1, Ντε Φρέιτας 1, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης.