Πετράκης: «Δε γίνεται να τρώμε τόσο εύκολα γκολ, πρέπει να το φτιάξουμε» [vid]

Δημήτρης Κρούσκος

|  19.09.2021 | 18:32

Νέα βαριά ήττα γνώρισε ο Απόλλων Σμύρνης, αυτή τη φορά από τον Βόλο με 3-1 για το ελληνικό πρωτάθλημα. Ο προπονητής της «Ελαφρά Ταξιαρχίας, Γιάννης Πετράκης στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι δεν έκρυψε την απογοήτευσή του, επισημαίνοντας πως θα πρέπει άμεσα οι παίκτες του να διορθώσουν την κατάσταση. Πιο συγκεκριμένα, τόνισε: «Κάτι δεν κάνουμε […]

Νέα βαριά ήττα γνώρισε ο Απόλλων Σμύρνης, αυτή τη φορά από τον Βόλο με 3-1 για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Ο προπονητής της «Ελαφρά Ταξιαρχίας, Γιάννης Πετράκης στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι δεν έκρυψε την απογοήτευσή του, επισημαίνοντας πως θα πρέπει άμεσα οι παίκτες του να διορθώσουν την κατάσταση.

Πιο συγκεκριμένα, τόνισε:

«Κάτι δεν κάνουμε καλά και θα πρέπει να το φτιάξουμε. Δεν γίνεται να τρώμε τόσο εύκολα γκολ στο ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων. Χρειάζεται δουλειά και προσπάθεια για να διορθωθούμε και να βρούμε μια ισορροπία ως ομάδα» τόνισε ο κόουτς της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59