ΠΑΟΚ-Youth League: Το πάθημα να γίνει μάθημα [vid]
Ετικέτες: , ,

|  29.09.2021 | 21:08

ΠΑΟΚ-Youth League: Το πάθημα να γίνει μάθημα. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» γνώρισε βαριά ήττα από τη Ζίλινα.

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε βαριά ήττα με 5-1 από τη Ζίλινα, στο πλαίσιο του Youth League, έχοντας να «ξεπεράσει» και την πληθώρα απουσιών λόγω τραυματισμών.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, με το γιο του Βαρέλα να ανοίγει το σκορ στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης, καθώς πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν το ίδιο ευχάριστη για τους νεαρούς παίκτες του ΠΑΟΚ. Η Ζίλινα όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά έκανε και την ανατροπή, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Τα πράγματα δυσκόλεψαν σαφώς στο β΄ημίχρονο, οι Σλοβάκοι μπήκαν δυνατά και βρήκαν γρήγορα τέρματα, «ψαλιδίζοντας» τα φτερά της ομάδας της Θεσσαλονίκης. Υπενθυμίζεται  πως ο επαναληπτικός στη Σλοβακία θα διεξαχθεί στις 20 Οκτωβρίου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Καστίδης, Ζίλος, Αβεντισιάν (Κιτσάκης 64′), Κουλούρης (Κεδίκογλου 79′ , Κουτεντάκης, Τσικος, Σμυρλής, Βαρέλα (Ρουμνιάτσεφ 67′ ), Δαρέλας (Σπυράκος 46′ ).

ΖΙΛΙΝΑ: Μπέλκο, Κόπασεκ, Λέιτνερ, Αρεμεγιάου, Οβούσου, Σνάιντερ, Γιαβορτσέκ, Σάουερ, Κάπραλικ, Βάρκο, Γιάμπορ