ΠΑΟΚ: Οριστικά νοκ-άουτ ο Βαρέλα, «τρέχει» για Σλόβαν ο Μουργκ

newsroom

|  28.09.2021 | 13:45

ΠΑΟΚ: Δύο προβλήματα για τον Ράζβαν Λουτσέσκου ενόψει της ευρωπαϊκής «μάχης» κόντρα στους Σλοβάκους.

Την Σλόβαν Μπρατισλάβας θα υποδεχτεί την Πέμπτη (30/09, 22:00) ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την 2η αγωνιστική του UEFA Europa Conference League.

Οι Θεσσαλονικείς έχουν ξεκινήσει την προετοιμασία τους για τη συγκεκριμένη πολύ σημαντική αναμέτρηση, με τον Ράζβαν Λουτσέσκου να αντιμετωπίζει δύο προβλήματα, τα οποία αποκόμισε η ομάδα του από το ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Πρόκειται για τους Φερνάντο Βαρέλα και Τόμας Μουργκ, οι οποίοι τραυματίστηκαν στη νίκη της ομάδας τους με 2-0 κόντρα στους «κιτρινόμαυρους».

Ο αμυντικός του «δικέφαλου του βορρά» είναι οριστικά νοκ- άουτ για το συγκεκριμένο παιχνίδι, αφού δεν θα προλάβει να ξεπεράσει το πρόβλημα που αντιμετωπίζει στη μέση. Σήμερα, Τρίτη (28/09) θα υποβληθεί σε θεραπεία με ένεση, κάνοντας αγώνα δρόμου για να είναι έτοιμος την επόμενη Κυριακή (03/10) για το ματς με τον ΟΦΗ.

Από την άλλη, ο Μουργκ «τρέχει» για να είναι έτοιμος, ωστόσο η μαγνητική τομογραφία στην οποία υποβλήθηκε έδειξε ότι έχει υποστεί κάκωση πρώτου βαθμού στον αστράγαλο. Κάτι το οποίο τον καθιστά εξαιρετικά αμφίβολο για το ματς με τους Σλοβάκους.

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59