Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ξίφους Μονομαχίας Ανδρών: Πρωταθλητής ο Τσώκας [pic]

Γιάννης Νιαστίτης

|  19.09.2021 | 11:17

Ο Νίκος Τσώκας του Ο.ΞΙ.Φ. είναι ο Πρωταθλητής Ελλάδας 2021 στο ατομικό του Ξίφους Μονομαχίας Ανδρών. Ο αθλητής του συλλόγου της Φλώρινας ήταν 1ος, αφού νίκησε στον τελικό με 15-9 τον Αλέξανδρο Ταλιότη (ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΥΠΡΟΥ) που ανέβηκε στο 2ο σκαλί του βάθρου, ενώ την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο μοιράστηκαν, ο Θόδωρος Αβραμίδης (Μ. […]

Ο Νίκος Τσώκας του Ο.ΞΙ.Φ. είναι ο Πρωταθλητής Ελλάδας 2021 στο ατομικό του Ξίφους Μονομαχίας Ανδρών. Ο αθλητής του συλλόγου της Φλώρινας ήταν 1ος, αφού νίκησε στον τελικό με 15-9 τον Αλέξανδρο Ταλιότη (ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΥΠΡΟΥ) που ανέβηκε στο 2ο σκαλί του βάθρου, ενώ την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο μοιράστηκαν, ο Θόδωρος Αβραμίδης (Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ) και ο Στέλιος-Ραφαήλ Φουστανάκης (Α. Λ. ΜΕΣΣΑΡΑΣ). Στους αγώνες του ατομικού Ανδρών συμμετείχαν 82 αθλητές.

242107006 218987853624366 6832970779339341760 n

Τους αγώνες διηύθυναν οι διαιτητές Μαρία-Ελένη Χαλδαίου, Γιάννης Φιλιππούσης, Δέσποινα Γεωργιάδου, Ιορδάνης Ηλιάδης, Δημήτρης Νικολόπουλος, Περσεφόνη-Ειρήνη Πανταζίδη, Χρήστος Παπαγεωργίου, Χρήστος Σαίνης.