Παναθηναϊκός – Ποδόσφαιρο: «Διπλό» αγνοείται

Βασίλης Μπαλατσός

|  19.09.2021 | 09:32

Ο Παναθηναϊκός στους Ζωσιμάδες γνώρισε την πρώτη ήττα για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν με 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα συνεχίζοντας την αρνητική παράδοση κόντρα στους Ηπειρώτες. Ακόμα ένα αρνητικό σερί που μεγάλωσε με την ήττα στα Ιωάννινα είναι το χρονικό διάστημα από την τελευταία εκτός έδρας νίκη του «τριφυλλιού». Για να βρει […]

Για να βρει κάποιος την τελευταία νίκη του Παναθηναϊκού μακριά από το «Απόστολος Νικολαΐδης» θα πρέπει να γυρίσει το ημερολόγια, 7.5 μήνς πίσω. Συγκεκριμένα ήταν 6 Φεβρουαρίου, όταν οι «πράσινοι» κέρδισαν στο Περιστέρι τον Ατρόμητο σκορ 2-3. Σε εκείνο το ματς για τον Παναθηναϊκό του Λάζλο Μπόλονι είχαν σκοράρει οι Βέλεθ, Καρλίτος και Σανκαρέ.

Μετά το «διπλό» στο Περιστέρι ξεκίνησε το αρνητικό εκτός έδρας σερί. Από τον περασμένο Φλεβάρη μέχρι και χθες στα Ιωάννινα το «τριφύλλι» έχει δώσει 9 παιχνίδια χωρίς να πανηγυρίσει κάποια νίκη. Για την ακρίβεια το εκτός έδρας σερί μετά τη νίκη επί του Ατρομήτου είναι 5 ήττες και 4 ισοπαλίες.