Παναθηναϊκός – Μπάσκετ Γυναικών: Φιλική νίκη με τις Εσπερίδες

Γιάννης Νιαστίτης

|  24.09.2021 | 14:43

Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας νίκησαν με 59-80 στην έδρα της ομάδας της Καλλιθέας.

Ένα ακόμα φιλικό ματς, εκτός έδρας αυτή τη φορά έδωσε ο Παναθηναϊκός στο γυναικείο μπάσκετ που ήταν νικηφόρο κόντρα στις Εσπερίδες. Οι «πράσινες» έδειξαν και στην αποψινή φιλική συνάντηση ότι βρίσκονται σε καλό αγωνιστικό δρόμο για το χρονικό σημείο που βρισκόμαστε.
Το «τριφύλλι» μπήκε καλά από την αρχή του ματς και πήρε προβάδισμα από την πρώτη περίδο καθώς το βρήκε μπροστά στο σκορ με 15-23. Στη δεύτερη περίοδο ό Παναθηναϊκός κράτησε σχετικά χαμηλά τη γηπεδούχο ομάδα στο σκοράρισμα και βρήκε ακόμα πιο εύκολα τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι και το ημίχρονο έληξε με 29-43.

Στην τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός είχε το καλύτερο αμυντικό του δεκάλεπτο αλλά δυσκολεύτηκε παραπάνω στο επίθετικό κομμάτι, παρόλα αυτά αύξησε τη διαφορά σε 42-58. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς άνοιξε και από τις δύο πλευρές και το τελικό σκορ ήταν 59-80

Σοβαρό ατύχημα σε αγώνα μοτοκρός

Γιαννιτσά: Σοβαρό ατύχημα σε αγώνα μοτοκρός. Ένας οδηγός μηχανής έχασε τον έλεγχο με αποτέλεσμα να τραυματίσει σοβαρά δύο θεατές.

17.10.2021 | 19:42

Ολλανδία: Κατέρρευσε εξέδρα στο Ναϊμέγκεν – Φίτεσε [vid]

Ολλανδία: Κατέρρευσε εξέδρα στο Ναϊμέγκεν – Φίτεσε. «Άγιο» είχαν οι οπαδοί της Φιτέσε στο «Χόφερσταντιον», καθώς κανείς δεν τραυματίστηκε.

17.10.2021 | 19:35

Ατρόμητος: Οι «εκλεκτοί» του Παράσχου ενόψει ΑΕΚ

Ατρόμητος: Οι 11 ποδοσφαιριστές που ξεκινάνε για τους Περιστεριώτες στο ματς με τους «κιτρινόμαυρους» στο ΟΑΚΑ.