Παναθηναϊκός: Με δίδυμο Καρλίτος – Ιωαννίδη απέναντι στο Βόλο

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έκανε μια αλλαγή στην ενδεκάδα σε σχέση με το ματς με τον Άρη με τον Καρλίτος αντί του Βιγιαφάνιες.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Βόλο στη Λεωφόρο (26/09, 16:00 Cosmote Sport 2) και ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έκανε γνωστή την ενδεκάδα των πράσινων.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς κατεβάζει τον Παναθηναϊκό με μόλις μία αλλαγή σε σχέση με την αναμέτρηση με τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης».

Κάτω  από τα δοκάρια θα είναι ο Διούδης, στην άμυνα από τα αριστερά προς τα δεξιά αγωνίζονται οι Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Βέλεθ και Κώτσιρας. Στο κέντρο θα παίξουν οι Αλεξανδρόπουλος – Πέρεθ ενώ η τριάδα πίσω από τον Ιωαννίδη θα είναι οι Χατζηγιοβάνης – Βιτάλ και Καρλίτος.

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό βρίσκονται οι Μπρινιόλι, Μακέντα, Σάντσες, Λούντκβιστ, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Σάρλια, Παλάσιος και Μαουρίσιο.

Με 4-5-1 παρατάσσεται ο Βόλος απέναντι στον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο (16:00) για την 4η αγωνιστική της Super League. O Γκιγέρμο Αμπασκάλ αποφάσισε να χρησιμοποιήσει τον Κλέιμαν στο τέρμα, με τους Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο και Φεράρι στην άμυνα. Στο κέντρο θα είναι οι Τσοκάνης, Μπαρτόλο, Ρεγκατίν, Ροσέρο και Φερνάντες, ενώ στην κορυφή της επίθεσης ο Φαν Βέερτ.

Εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας Νίνης, ενώ δεν υπολογίζονται ούτως ή άλλως Ορός και Ριένστρα από τον Γκιγέρμο Αμπασκάλ.

Η Οσασούνα έχασε την ευκαιρία να πιάσει κορυφή [vid]

Οσασούνα - Γρανάδα 1-1: Χαμένη ευκαιρία. Η ομάδα της Παμπλόνα έμεινε με δέκα παίκτες και τελικά απώλεσε τη νίκη στο 90ό λεπτό.

23.10.2021 | 00:40

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59

Συνέτριψε τη Ζενίτ η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στη Ζενίτ από το δεύτερο δεκάλεπτο κι έπειτα, με αποτέλεσμα την ξεκούραστη νίκη (84-58) στο Palau Blaugrana για την 5η αγωνιστική της EuroLeague.

22.10.2021 | 23:45