Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Εύστοχος ο Ελ Αραμπί

newsroom

|  30.10.2021 | 21:18

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός: Εύστοχος ο Ελ Αραμπί. Με πέναλτι στο 70' πέτυχε το 1-2 για τους «ερυθρόλευκους» στο ματς του Αγρινίου.

Το ποδόσφαιρο είναι και παιχνίδι λαθών. Όπως αυτό που έκανε ο Νίκος Μελίσσας, στη φάση του 65ου λεπτού. Εκεί όπου ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού δεν εκτίμησε καλά τη φάση. Και ανέτρεψε τον Βαλμπουενά. Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Εύστοχος ο Ελ Αραμπί.

Ο γκολκίπερ της ομάδας του Αγρινίου έκανε κακή έξοδο, ο Βαλμπουενά κινήθηκε πρώτος στην μπάλα και την «τσίμπησε» με το κεφάλι. Ο Μελίσσας τον «γκρέμισε». Ο Φωτιάς αρχικά δεν καταλόγισε την παράβαση. Τον ενημέρωσαν, όμως, από το VAR πώς υπήρχε… θέμα. Με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να κάνει τον πέναλτι.

Ο Φωτιάς τσέκαρε τη φάση και καταλόγισε τελικά, με μερικά λεπτά καθυστέρηση, την «εσχάτη των ποινών». Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα, την έστησε στην «άσπρη βούλα» και σημάδεψε σωστά. Στη μια γωνία ο Μελίσσας, στην άλλη η μπάλα. Προβάδισμα για τον Ολυμπιακό με 2-1. Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Εύστοχος ο Ελ Αραμπί.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58