Οσασούνα – Γρανάδα 1-1: Χαμένη ευκαιρία

|  23.10.2021 | 00:40

Οσασούνα - Γρανάδα 1-1: Χαμένη ευκαιρία. Η ομάδα της Παμπλόνα έμεινε με δέκα παίκτες και τελικά απώλεσε τη νίκη στο 90ό λεπτό.

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα στη La Liga ανέβηκε η Οσασούνα. Η ομάδα από την Παμπλόνα ήταν πολύ κοντά στην άνοδο στην πρώτη θέση, αν και ματς παραπάνω.  Αλλά στο τέλος «πλήρωσε» το αριθμητικό της μειονέκτημα. Οσασούνα – Γρανάδα 1-1: Χαμένη ευκαιρία.

Οσασούνα – Γρανάδα: Η ευκαιρία χάθηκε

Στο ματς που άνοιξε την 10η αγωνιστική στο ισπανικό πρωτάθλημα, η Οσασούνα ήταν πολύ κοντά στην άνοδο στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Εάν είχε κρατήσει τους τρεις βαθμούς κόντρα στη Γρανάδα, θα έπιασε τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στους 20 βαθμούς. Αλλά τελικά, μετά την ισοπαλία με την ομάδα από την Ανδαλουσία θα περιοριστεί στη δεύτερη για απόψε.

Οσασούνα – Γρανάδα: Ευκαιρία και προβάδισμα

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ανοικτό, αλλά η Οσασούνα έφτασε στο γκολ την κατάλληλη χρονική στιγμή. Στο 45′ ο Άβιλα ήταν εκείνος που σκόραρε και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους που πήγαν στα αποδυτήρια, όντας μπροστά στο σκορ με 1-0. Αλλά το δεύτερο ημίχρονο ήταν απρόβλεπτο, υπό την έννοια ότι άλλαξαν κατά τη διάρκεια του ματς τα δεδομένα.

Οσασούνα – Γρανάδα: «Χαμένη» νίκη

Στο 74′ ο Κότε είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα. Με αποτέλεσμα η Οσασούνα να μείνει με δέκα παίκτες. Κάτι που αξιοποίησε η Γρανάδα, έστω και στο φινάλε της αναμέτρησης. Στο 90ό λεπτό ο Μοντόρο δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58