Ολυμπιακός: Χωρίς Εμβιλά και Ελ Αραμπί κόντρα στον Απόλλωνα!

Δημήτρης Κρούσκος

|  21.09.2021 | 20:30

Ολυμπιακός: Ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε γνωστή την αποστολή της ομάδας του για την αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Πανέτοιμος για την αναμέτρηση της Τετάρτης (22/09) κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης είναι ο Ολυμπιακός στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος.

Οι «ερυθρόλευκοι» ολοκλήρωσαν την προετοιμασία τους για τη συγκεκριμένη αναμέτρηση το απόγευμα της Τρίτης (21/09) και αμέσως μετά ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε γνωστούς τους παίκτες που θα έχει στη διάθεσή του για αυτό τον αγώνα.

Στην αποστολή των Πειραιωτών δεν βρίσκονται οι Γιαν Εμβιλά και Γιουσέφ Ελ Αραμπί, με τον Πορτογάλο τεχνικό να τους προφυλάσσει ενόψει της δύσκολης συνέχειας σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Αναλυτικά η 24μελης αποστολή των «ερυθρόλευκων» για το ματς με την «Ελαφρά Ταξιαρχία»:

Βατσλίκ, Κρίστινσον, Τζολάκης, Λαλά, Ανδρούτσος, Καρμπόβνικ, Ο. Μπα, Σισέ, Παπασταθόπουλος, Μάρκοβιτς, Παπαδόπουλος, Ρέαμπτσιουκ, Σουρλής, Μπουχαλάκης, Κούντε, Μ. Καμαρά, Α. Καμαρά, Βαλμπουενά, Ονιεκουρού, Μασούρας, Λόπες, Βρουσάι, Α. Μπα, Τικίνιο.

Η Οσασούνα έχασε την ευκαιρία να πιάσει κορυφή [vid]

Οσασούνα - Γρανάδα 1-1: Χαμένη ευκαιρία. Η ομάδα της Παμπλόνα έμεινε με δέκα παίκτες και τελικά απώλεσε τη νίκη στο 90ό λεπτό.

23.10.2021 | 00:40

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59

Συνέτριψε τη Ζενίτ η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στη Ζενίτ από το δεύτερο δεκάλεπτο κι έπειτα, με αποτέλεσμα την ξεκούραστη νίκη (84-58) στο Palau Blaugrana για την 5η αγωνιστική της EuroLeague.

22.10.2021 | 23:45