Ολυμπιακός – Βόλεϊ Γυναικών: Ολοκλήρωσε τα φιλικά στην Τουρκία με νέα ήττα
Ετικέτες: ,

Δημήτρης Κρούσκος

|  16.09.2021 | 19:19

Δεν τα κατάφερε κόντρα στην Γαλατάσαραϊ η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ, ολοκληρώνοντας με αυτό τον τρόπο τα φιλικά της παιχνίδια επί τουρκικού εδάφους. Οι «ερυθρόλευκες» παρουσιάστηκαν βελτιωμένες σε σχέση με το προ ημερών αγώνα τους απέναντι στις πολύ δυνατές Τουρκάλες, ωστόσο, δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα. Σε […]

Δεν τα κατάφερε κόντρα στην Γαλατάσαραϊ η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ, ολοκληρώνοντας με αυτό τον τρόπο τα φιλικά της παιχνίδια επί τουρκικού εδάφους.

Οι «ερυθρόλευκες» παρουσιάστηκαν βελτιωμένες σε σχέση με το προ ημερών αγώνα τους απέναντι στις πολύ δυνατές Τουρκάλες, ωστόσο, δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα.

Σε ένα ακόμη ματς, πάντως, στο οποίο ο Φερέρ Κουτίνιο είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν.

Οι «ερυθρόλευκες» ολοκλήρωσαν τα φιλικά τους στην Τουρκία με 3 ήττες, δύο κόντρα στην Γαλατά και 1 κόντρα στην Βάκινφμπανκ.

Πλέον, ανεβάζουν… στροφές ενόψει του αγώνα της Τρίτης (21/09, 19:00) κόντρα στην Αστερίξ στην πρεμιέρα του Champions League.

Tα σετ: 3-0, 25-20 (23’), 25-18 (22’), 25-17 (24’), προπονητικό σετ: 25-21 (21’).