Ολυμπιακός – Βόλεϊ Ανδρών: Ήττα από την Χάλμπανκ
Ετικέτες: ,

Δημήτρης Κρούσκος

|  23.09.2021 | 18:34

Ολυμπιακός – Βόλεϊ Ανδρών: Οι «ερυθρόλευκοι» ολοκλήρωσαν με ήττα με 3-1 σετ την παρουσία τους στο τουρνουά «Ντούσαν Μπόσκοβιτς». Είδε το ματς ο Παγένγκ.

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού από την Χάλκμπανγκ στο τελευταίο της φιλικό για το τουρνουά «Ντούσαν Μπόσκοβιτς» που διεξάγεται στη Σερβία.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν παρουσιάστηκαν όπως θα έπρεπε στη φιλική αυτή αναμέτρηση, γνωρίζοντας έτσι την ήττα, με τον προπονητή των Πειραιωτών να έχει, ωστόσο, την ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας.

Στο γήπεδο βρέθηκε και ο ασημένιος στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ, Παγένγκ, ο οποίος θα ενισχύσει τη νέα σεζόν τις προσπάθειες των Πειραιωτών.

Οι Πειραιώτες ολοκλήρωσαν έτσι το φιλικό τουρνουά με 2 νίκες και 1 ήττα, αφού είχαν επικρατήσει τις προηγούμενες ημέρες με 3-2 σετ την Ρίμπνιτσα και με 31 σετ την Μάριμπορ.

Tα σετ: 1-3 σε 1.28. 12-25 (19’), 18-25 (22’), 25-23 (24’), 17-25 (23’)

1ο σετ: 0-8, 4-16, 10-21, 12-25

2ο σετ: 5-8, 8-16, 13-21, 18-25

3ο σετ: 5-8, 14-16, 19-21, 25-23

4ο σετ: 4-8, 12-16, 15-21, 17-25

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Καζάζης): Χαραλαμπίδης, Μιγιαήλοβιτς 14 (12/21 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 45% υπ.-35% αρ.), Έγκλεσκαλνς 4 (4/13 επ.), Κασαμπαλής 1 (1 άσσος), Ζουπάνη 5 (3/8 επ.), Πέριτς 8 (8/15 επ., 25% υπ.-10% αρ.), Ζήσης –λ (44%υπ.-31%αρ.)/ Στιβαχτής, Τζιάβρας –λ, Ανδρεάδης 3 (2/4 επ., 1 μπλοκ), Δαλακούρας 6 (6/14 επ., 25% υπ.-25%αρ.), Εφραιμίδης 9 (9/25 επ.)

Λάμπρου: «Ήρθαμε για να κερδίσουμε» [vid]

Λάμπρου: «Ήρθαμε για να κερδίσουμε». Στο γρήγορο γκολ της ισοφάρισης του ΟΦΗ στο Αγρίνιο στάθηκε ο παίκτης των φιλοξενούμενων.

17.10.2021 | 18:47

Απόδραση για την Ρεν, περίπατος για το Στρασβούργο, σοκ για τη Νις

Σπουδαίες αναμετρήσεις σήμερα στη Ligue 1 με την ήττα της Νις από τη Τρουά να ξεχωρίζει στο «μεσημεριανό πιάτο» του Σαμπιονά.

17.10.2021 | 18:43

Κατάπιε τις «Ασπιρίνες» [vds]

Λεβερκούζεν – Μπάγερν 1-5: Ντέρμπι είπατε; H πρωταθλήτρια Γερμανίας δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες και συνέτριψε τη Λεβερκούζεν.

17.10.2021 | 18:33