Ολυμπιακός: Το απίθανο ρεκόρ του Μασούρα [vid]

|  23.09.2021 | 11:13

Ολυμπιακός: Το απίθανο ρεκόρ του Μασούρα. Με το γκολ απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης, έχει σκοράρει κόντρα σε όλες τις ομάδες που έχει αντιμετωπίσει από το φετινό πρωτάθλημα της Super League.

Ο Ολυμπιακός νίκησε με άνεση τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Γεώργιος Καραϊσκάκης με 4-1. Στον αγώνα αυτόν επέστρεψε στη βασική ενδεκάδα ο Γιώργος Μασούρας. Μάλιστα, ο Έλληνας εξτρέμ συνδύασε την επιστροφή του με γκολ, αφού σκόραρε για το 1-0 της ομάδας του με κοντινό πλασέ σε κενή εστία. Κάπως έτσι, όχι μόνο βοήθησε τους ερυθρόλευκους στην προσπάθειά τους να κατακτήσουν το φετινό πρωτάθλημα, αλλά σημείωσε και ένα μοναδικό ρεκόρ, αποδεικνύοντας για ακόμα μια φορά τους λόγους για τους οποίους έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη του προπονητή, Πέδρο Μαρτίνς.

Ολυμπιακός: Το εκπληκτικό ρεκόρ του Μασούρα

Ο Έλληνας επιθετικός αν και είχε αντιμετωπίσει έξι φορές έως τώρα τον Απόλλωνα για το πρωτάθλημα της Super League, δεν είχε καταφέρει να σκοράρει εναντίον του, κάτι που άλλαξε μετά το χθεσινό παιχνίδι. Ο Γιώργος Μασούρας, πλέον, έχει καταφέρει να σκοράρει τουλάχιστον μία φορά, κόντρα σε όλες τις ομάδες τις οποίες έχει αντιμετωπίσει από το φετινό πρωτάθλημα της Super League. Μόνη ομάδα που του έχει «ξεφύγει» είναι ο Ιωνικός, τον οποίο δεν έχει ακόμα αντιμετωπίσει.

Ολυμπιακός: Τα «θύματα» του Μασούρα

Αναλυτικά ανά ομάδα ο Μασούρας έχει βάλει: Άρη 6 γκολ, ΑΕΚ 5, Αστέρα Τρίπολης, ΟΦΗ και Παναιτωλικό από 4, Παναθηναϊκό 3, Λαμία και Ατρόμητο από 2, Βόλο, ΠΑΣ Γιάννινα, Απόλλωνα, Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ από ένα γκολ!

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59