Ολυμπιακός: «Κλειδώνει» η ενδεκάδα για Φενέρ

|  28.09.2021 | 08:03

Ολυμπιακός: «Κλειδώνει» η ενδεκάδα για Φενέρ. Ο Πέδρο Μαρτίνς καταλήγει στο πλάνο για την Τουρκία.

Ο Ολυμπιακός, μετά τη νίκη επί του Αστέρα στην Τρίπολη, «στρέφει» το βλέμμα του στο κρίσιμο ματς της Πέμπτης 30/9 στην Τουρκία, με αντίπαλο τη Φενέρ του Δημήτρη Πέλκα. Ο Πέδρο Μαρτίνς δε συνηθίζει να αποκαλύπτει στις προπονήσεις τα πλάνα του πριν από μεγάλους ευρωπαϊκούς αγώνες, αλλά μοιάζει να έχει καταλήξει στην ενδεκάδα που πρόκειται να χρησιμοποιήσει, προκειμένου να γυρίσει με τους τρεις βαθμούς της νίκης στις αποσκευές.

Ολυμπιακός: Η πιθανότερη ενδεκάδα

Κάτω από τα δοκάρια θα βρίσκεται με βεβαιότητα ο Βατσλίκ. Ο Καρμπόβνικ κερδίζει τη θέση στο δεξί άκρο της άμυνας. Τις υπόλοιπες τρεις θέσεις της άμυνας καταλαμβάνουν οι Παπασταθόπουλος, Σισέ και Ρέαμπτσιουκ. Στη μεσαία γραμμή θα βρίσκονται οι Εμβιλά, Καμαρά και Μπουχαλάκης, με μικρή πιθανότητα για «έκπληξη» και χρησιμοποίηση του Κούντε . Η επιθετική τριπλέτα θα αποτελείται από τον Ονιεκούρου και τον Μασούρα στα άκρα, ενώ στην κορυφή της επίθεσης θα παίξει ένας εκ των Τικίνιο και Ελ Αραμπί. Οι δυο τους φαίνεται πως θα μοιραστούν τη θέση στην ενδεκάδα στα ματς με Φενέρ και Παναθηναϊκό.

Ολυμπιακός: Τα δεδομένα για Σεμέδο και Ροντρίγκες

Ο Πορτογάλος αμυντικός του Ολυμπιακού, Ρούμπεν Σεμέδο, δείχνει πως θα επιστρέψει στις προπονήσεις της ομάδας. Όσον αφορά το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των ερυθρόλευκων, τον Γκάρι Ροντρίγκες, ακολουθεί ειδικό πρόγραμμα και στόχος είναι να βρίσκεται σε ετοιμότητα μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος.

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59