Ολυμπιακός: «Δύο στα δύο» οι «ερυθρόλευκοι»
Ετικέτες:

|  30.10.2021 | 21:38

Ολυμπιακός: «Δύο στα δύο» οι «ερυθρόλευκοι». Με «δύο στα δύο» συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα η ομάδα πινγκ πονγκ Ανδρών του Ολυμπιακού.

Ολυμπιακός: «Δύο στα δύο» οι «ερυθρόλευκοι». Με «δύο στα δύο» συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα η ομάδα πινγκ πονγκ Ανδρών του Ολυμπιακού. Με τους «ερυθρόλευκους» να πανηγυρίζουν το Σάββατο, 30 Οκτωβρίου, δύο νίκες στην Α1 Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών, για την 3η και 4η αγωνιστική αντίστοιχα. Πρώτα, η ομάδα του Γιώργου Χριστοφοράκη «καθάρισε» με 3-0 τον ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας, ενώ λίγο αργότερα, κέρδισε τον ΓΑΣ Ελευσίνας με το ίδιο σκορ!

Πιο αναλυτικά, στο πρώτο ματς κόντρα στην ομάδα από την Ορεστιάδα, ο Ρηνιώτης έκανε το 1-0 για τους Πειραιώτες, χάρη στην εύκολη νίκη του με 3-0 επί του Δουκέρη. Με τον Μοντέιρο να επικρατεί εξίσου άνετα, με το ίδιο σκορ, του Λυκοστράτη των γηπεδούχων, για το 2-0 του Ολυμπιακού. Το τελικό 3-0 για την ομάδα μας, κόντρα στον ΓΣ Φιλία, διαμόρφωσε ο Γιαννούτσος, ο οποίος νίκησε με 3-1 σετ τον Παναγόπουλο.

Όσον αφορά στο ματς με την ομάδα από την Ελευσίνα, οι Μοντέιρο, Ρηνιώτης και Γιαννούτσος του Ολυμπιακού δεν έχασαν ούτε σετ, επικρατώντας όλοι με 3-0 των Κ. Στάμου, Δ. Στάμου και Βλαχάκη, αντίστοιχα.

ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας-Ολυμπιακός 0-3