Νις- Μαρσέιγ 1-1: «Χ»αλάστηκαν και οι δύο
Ετικέτες: , ,

Ισόπαλο (1-1) ολοκληρώθηκε το εξ αναβολής παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής μεταξύ της Νις και της Μαρσέιγ.

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι που είχε διακοπεί για την 3η αγωνιστική λόγω των σοβαρών επεισοδίων ανάμεσα στη Νις και τη Μαρσέϊγ. Πριν από την έναρξη του αγώνα οι δυο ομάδες γνώριζαν ότι οι συνθήκες διεξαγωγής του αγώνα δεν θα ήταν ίδιες με αυτές προ δυο μηνών, όπου είχαν σημειωθεί σοβαρότατα επεισόδια και είχε διακοπεί η αναμέτρηση.

Η Νις, που προερχόταν από μεγάλη ανατροπή με την Λυών, προσπάθησε να πάρει την κατοχή της μπάλας και να δημιουργήσει καταστάσεις στην εστία της Μαρσέιγ πιέζοντάς την από τα πρώτα λεπτά. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα στο 6′ να προηγηθεί στο σκορ με τον Γκεσάντ να δίνει την μπάλα στον Γκουϊρί και αυτός με ένα σουτ να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Η Μαρσέϊγ ωστόσο αντέδρασε χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα και ισοφάρισε στο 42′, με τον Γκέρσον να πασάρει στον Παγέ και ο τελευταίος να εξαπολύει ένα πολύ ωραίο σουτ που κατέληξε στα δίχτυα.

Το θέαμα σε γενικές γραμμές ήταν κακό και από ένα σημείο και μετά η ισοπαλία βόλεψε και τους δύο.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58