Νιουκάστλ – Τότεναμ 1-3: «Βροχή τα γκολ» και κατάρρευση οπαδού! [vds]

Οπαδός στις εξέδρες του γηπέδου της Νιούκαστλ χρειάστηκε ιατρική φροντίδα και ο διαιτητής έστειλε Νιούκαστλ και Τότεναμ στα αποδυτήρια.

Έκτακτο περιστατικό στο «St. James’ Park», οπαδός υπέστη καρδιακό επεισόδιο και το ματς μεταξύ Νιούκαστλ και Τότεναμ στη Premier League διεκόπη προσωρινά, με τους παίκτες των δύο ομάδων να κατευθύνονται στα αποδυτήρια.

Όλα συνέβησαν στο 40ο λεπτό, όταν ο Σέρχιο Ρεγιλόν ειδοποίησε άμεσα τον διαιτητή της αναμέτρησης, Αντρέ Μάρινερ για μια αναστάτωση που επικρατούσε στις εξέδρες. Με συνοπτικές διαδικασίες κινήθηκαν τα ιατρικά τιμ και των δύο ομάδων κι όπως φάνηκε και στο τηλεοπτικό πλάνο, οι γιατροί μετέφεραν στο σημείο και απινιδωτή.

Όπως ανακοίνωσε η Νιούκαστλ, ο οπαδός που υπέστη καρδιακό επεισόδιο στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης με την Τότεναμ βρίσκεται σε σταθερή κατάσταση και ήδη διακομίσθηκε στο κοντινότερο νοσοκομείο για να υποβληθεί σε εξετάσεις.

Λίγο μετά βέβαια ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά και η Τότεναμ σημείωσε και τρίτο γκολ. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Κάλουμ Γουίλσον άνοιξε και το σκορ πριν καν συμπληρωθούν 2 λεπτά στην αναμέτρηση, κάνοντας το 1-0 μέσα σε φανταστική ατμόσφαιρα στο St. James Park στο πρώτο παιχνίδι αυτής της νέας εποχής για τις «καρακάξες».

Άμεση ήταν η απάντηση της Τότεναμ κόντρα στη Νιουκάστλ, με τον Ντομπελέ να ισοφαρίζει στο 17′, με τον Χάρι Κέιν να φέρνει… τούμπα το ματς στο 22ο λεπτό, κάνοντας το 2-1.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58