Μπρέντφορντ – Τσέλσι 0-1: Με ήρωα Μεντί «διπλό» και κορυφή! [vid]
Ετικέτες: ,

Δημήτρης Κρούσκος

|  16.10.2021 | 21:43

Μπρέντφορντ – Τσέλσι 0-1: Με σύμμαχο τα δοκάρια και με μεγάλες αποκρούσεις του Μεντί οι «μπλε» πήραν μεγάλη εκτός έδρας νίκη, παραμένοντας στην κορυφή της Premier League. Ο Τσίλγουελ το γκολ της νίκης.

Στην κορυφή της Premier League παραμένει η Τσέλσι!

Οι «μπλε» έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Εντουάρντ Μεντί έφτασαν σε μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 1-0 κόντρα στην Μπρέντφορντ.

Ο τερματοφύλακας των Λονδρέζων πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και έχοντας για σύμμαχο τα δοκάρια, κράτησε το μηδέν στην άμυνα, χαρίζοντας μία σπουδαία νίκη για την ομάδα του.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπεν Τσίλγουελ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Πραγματικά, μεγάλη εμφάνιση από τον Μεντί, με τον Σενεγαλέζο πορτιέρο να κατεβάζει… ρόλά, πραγματοποιώντας φανταστικές αποκρούσεις, με τις οποίες μπόρεσε η Τσέλσι να φτάσει σε ένα πολύ δύσκολο αλλά συνάμα πολύτιμο τρίποντο.

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: Ραγιά, Ζάνκα, Γιάνσον, Πίνοκ, Χένρι, Νόργκααρντ, Γένσεν, Ονιεκά (66’ Φορς), Τόνεϊ, Κανός (72’ Γκοντός), Εμπεουμό.

ΤΣΕΛΣΙ: Μεντί, Τσίλγουελ, Αθπιλικουέτα (89’ Τζέιμς), Σαρ, Κρίστενσεν, Τσαλομπά, Κόβατσιτς (64’ Μάουντ), Καντέ, Λόφτους Τσικ, Βέρνερ, Λουκάκου (77’ Χάβερτς)

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58