Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι 2-2: Ματσάρα δίχως νικητή στο Άνφιλντ [vds]

|  03.10.2021 | 20:24

Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι 2-2: Ματσάρα δίχως νικητή στο Άνφιλντ. Οι δύο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στους θεατές.

Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στις εξέδρες, αλλά καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να κερδίσει, με το ματς να λήγει 2-2.

Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι 2-2: Ο αγώνας

Ο Μανέ άνοιξε το σκορ για τους «Reds» στο 59ο λεπτό, με τον Φόντεν να απαντά με ωραίο σουτ δέκα λεπτά αργότερα. Στο 76΄ο Μοχάμεντ Σαλάχ έκανε υπέροχη ενέργεια και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του. Η Σίτι, όμως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και ισοφάρησε με τον Ντε Μπρόινε στο 81ο λεπτό.

Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι 2-2: Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον, Μίλνερ, Μάτιπ, Βαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Φαμπίνιο, Χέντερσον, Τζόουνς, Μανέ, Ζότα, Σαλάχ

Στον πάγκο έμειναν: Κέλεχερ, Κεϊτά, Κονατέ, Φιρμίνο, Γκόμες, Τσάμπερλεϊν, Μιναμίνο, Τσιμίκας, Γουίλιαμς.

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Κανσέλο, Λαπόρτ, Ντίας, Γουόκερ, Ρόδρι, Μπερνάρντο Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Γκρίλις, Ζέσους, Φόντεν

Στον πάγκο έμειναν: Πάλμερ, Άκε, Μαχρέζ, Κάρσον, Στέφεν, Στέρλινγκ, Ρόσα, Στόουνς, Τόρες