Λεβαντόφσκι: Βραβεύτηκε με το «Χρυσό Παπούτσι» [pic]

newsroom

|  21.09.2021 | 16:39

Ο Πολωνός στράικερ πρόσθεσε ένα ακόμη μεγάλο βραβείο στη συλλογή του.

Τα 41 γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στη Bundesliga τη σεζόν 2020/21 του εξασφάλισαν το «Χρυσό Παπούτσι» για πρώτη φορά στην καριέρα του. Ο Πολωνός πήρε στα χέρια του το βραβείο σε τελετή που έλαβε χώρα σε αίθουσα της «Αλιάνζ Αρένα», όντας ο πρώτος από το γερμανικό πρωτάθλημα μετά τον… Γκερντ Μίλερ το 1972!

Υπενθυμίζεται όπως ο «Λέβα» ξεπέρασε πέρυσι το τεράστιο ρεκόρ του προσφάτως εκλιπόντος Μίλερ με τα περισσότερα γκολ στην ίδια σεζόν κατά ένα γκολ.

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59