Ιωνικός – Άρης 0-0: Το γκολ του Ντένις που δεν μέτρησε [vid]
Ετικέτες: , ,

Ο Ιωνικός έδειξε να ξεκινά καλύτερα στο ματς με τον Άρη, που άνοιξε την… αυλαία της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Super League Interwetten. Οι Νικαιώτες, στο πρώτο τους εντός έδρας ματς στη μεγάλη κατηγορία μετά από 14 χρόνια, είχαν μεγαλύτερο ενθουσιασμό και πάθος στα πρώτα λεπτά του ματς. Και αυτό μετουσιώθηκε στην πρώτη καλή […]

Και αυτό μετουσιώθηκε στην πρώτη καλή φάση του ματς. Η οποία έφερε και γκολ για τους γηπεδούχους. Στο 22ο λεπτό και στην κόντρα επίθεση για τον Ιωνικό, η κάθετη πάσα του Τουράμ για τον Λένις ήταν κάτι περισσότερο από ιδανική.

Εκείνος την πρόλαβε και από θέση μέσα δεξιά στην περιοχή, έκανε το καλύτερο. Την έστειλε στα δίχτυα του Ντένις που ήταν ανήμπορος να κάνει κάτι και να αποσοβήσει το γκολ. Πανηγύρια από τους παίκτες του Δημήτρη Σπανού και τους φιλάθλους τους στις εξέδρες.

Ο καθιερωμένος έλεγχος του VAR ακολούθησε μερικά δευτερόλεπτα μετά την επίτευξη του γκολ από τον Βραζιλιάνο επιθετικό. Ο Φωτιάς εξέτασε τη φάση, έχοντας ειδοποιήσει τον Κουτσιαύτη να περιμένει. Ο έλεγχος που έγινε υπέδειξε πώς υπήρχε παράβαση.

Όταν έδωσε την πάσα ο Τουράμ, ο Λένις ήταν εκτεθειμένος και έτσι ορθά δεν μέτρησε το γκολ για τον Ιωνικό, που θα του έδινε το προβάδισμα με 1-0.