Ίντερ – Ρεαλ 0-1: Ο Ροντρίγκο «σκότωσε» την Ιντερ με buzzer beater [vds]

Το σπουδαίο ντέρμπι στον 4ο όμιλο του Champions League ανάμεσα σε Ρεάλ και Ίντερ κρίθηκε κυριολεκτικά στο νήμα, με τους μερένγχες να πανηγυρίζουν μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο Μιλάνο με 0-1 με σκόρερ τον Ροντρίγκο στο 90ο λεπτό. H Ίντερ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα όμως δεν βρήκε το γκολ και απώλεσε […]

H Ίντερ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα όμως δεν βρήκε το γκολ και απώλεσε σημαντικές ευκαιρίες με αποτέλεσμα να τιμωρηθεί στο φινάλε από τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου με τη Ρεάλ να κλέβει το ματς λίγο πριν το φινάλε.

O  Κουρτουά κατεβάσε ρολά σε όλο το μάτς , ο νεοαποκτηθείς Καμαβινγκά σέρβιρε στον Ροντρίγκο και αυτός με σουτ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Χαντάνοβιτς και έγραψε το 0-1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ  στο Σαν Σίρο.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Νταρμιάν, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς, Τσαλχάνογλου, Πέρισιτς, Τζέκο, Μαρτίνες

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Νάτσο, Αλάμπα, Μόντριτς, Καζεμίρο, Βαλβέρδε, Βάσκεθ, Βινίσιους, Μπενζεμά