Γιουβέντους-Σαμπντόρια 3-2: Κέρδισε το παιχνίδι, έχασε τον Ντιμπάλα [vid]

|  26.09.2021 | 15:52

Γιουβέντους-Σαμπντόρια 3-2: Κέρδισε το παιχνίδι, έχασε τον Ντιμπάλα. Η «μεγάλη κυρία» δυσκολεύτηκε αλλά πανηγύρισε τη δεύτερη φετινή της νίκη.

Η Γιουβέντους πανηγύρισε το δεύτερο τρίποντο στη φετινή Serie A.  Η «μεγάλη κυρία» νίκησε δύσκολα με 3-2 τη Σαμπντόρια. Η Γιουβέντους προηγήθηκε  στο 10ο λεπτό με τέρμα του Ντιμπάλα, ο οποίος τραυματίστηκε στο 21′ και αποχώρησε. Ο Μπονούτσι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 43΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Γιοσίντα μείωσε σε 2-1, Η ομάδα του Αλέγκρι πέτυχε το 3-1 με τον Λοκατέλι στο 57′, έχασε αρκετές ευκαιρίες, με τη Σαμπντόρια να σκοράρει στο 83′, με τον Καντρέβα να διαμορφώνει το τελικό 3-2.

Γιουβέντους-Σαμπντόρια 3-2: Οι συνθέσεις των δύο αντιπάλων

Γιουβέντους: Περίν, Μπονούτσι, Nτε Λιχτ, Σάντρο, Κουαδράδο, Μπεντανκούρ, Λοκατέλι, Μπερναρντέσκι, Κιέζα, Ντιμπάλα, Μοράτα

Σαμπντόρια: Αουντέρο, Μπερεσίνσκι, Γιοσίντα, Κόλεϊ, Μούρου, Ντεπάολι. Καντρέβα, Θόρσμπι, Έκνταλ, Καπούτο, Κουαλιαρέλα

Γιουβέντους-Σαμπντόρια 3-2: Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα

Σπέτσια-Μίλαν 1-2