Γ΄ Εθνική-Πόλο: Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση
Ετικέτες:

Γ΄ Εθνική-Πόλο: Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση

 Μιχάλης Νιαβής

  |  20.09.2021 | 13:02

Α2 Ανδρών: Η δεύτερη αγωνιστική

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (19/9) οι αγώνες και στους πέντε Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής Ανδρών και αναδείχθηκαν οι δέκα ομάδες  που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (1-3/10). Γ΄ Εθνική-Πόλο: Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν  Είναι οι: ΝΟ Αγ. Νικολάου, ΑΟ Καστέλλας (από τον Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χαλκίδας, ΑΝΟ […]

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (19/9) οι αγώνες και στους πέντε Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής Ανδρών και αναδείχθηκαν οι δέκα ομάδες  που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (1-3/10).

Γ΄ Εθνική-Πόλο: Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν 

Είναι οι: ΝΟ Αγ. Νικολάου, ΑΟ Καστέλλας (από τον Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χαλκίδας, ΑΝΟ Αργυρούπολης (από τον Όμιλο Χαλκίδας), ΝΟ Ιτέας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Ιτέας), Νηρέας Πάτρας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες (από τον Όμιλο  Αλεξανδρούπολης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Ηλιούπολης):

ΥΣ Ρόδου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 1-22, ΑΟ Καστέλλας – ΚΟ Πεντέλης 14-12.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Αγ. Νικολάου 9

2. ΑΟ Καστέλλας 6

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

3. ΚΟ Πεντέλης 3

4. ΥΣ Ρόδου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

ΝΟ Χαλκίδας – ΑΝΟ Αργυρούπολης 11-3, ΝΟ Αλιβερίου – ΚΟ Καρδίτσας 7-5, ΝΟ Αλιβερίου – ΝΟ Χαλκίδας 4-14, ΚΟ Καρδίτσας – ΑΝΟ Αργυρούπολης 7-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Χαλκίδας 9

2. ΑΝΟ Αργυρούπολης 6

………………………………..

3. ΝΟ Αλιβερίου 3

4. ΚΟ Καρδίτσας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):

ΝΟ Μεσολογγίου – Νίκη Βόλου 6-20, ΝΟ Ιτέας – Νίκη Βόλου 18-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Ιτέας 6

2. Νίκη Βόλου 3

………………………….

3. ΝΟ Μεσολογγίου 0

Γ΄ Εθνική-Πόλο: Πάτρα και Αλεξανδρούπολη

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πρέβεζας – Άργης Καλαμάτας 5-19, ΟΠΑΘΑ – Νηρέας Πάτρας 8-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Νηρέας Πάτρας 9

2. Άργης Καλαμάτας 6

……………………………..

3. ΟΠΑΘΑ 3

4. ΝΟ Πρέβεζας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 13-12

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4

2. ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες 4

………………………………………….

3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Γ’ Ανδρών θα διεξαχθεί 1-3/10.