Φιορεντίνα – Ίντερ 1-3: Η καρδιά του πρωταθλητή [vid]

newsroom

|  22.09.2021 | 00:49

Φιορεντίνα – Ίντερ 1-3: Η καρδιά του πρωταθλητή. Η ομάδα του Ιντζάκι με ένα εξαιρετικό 2ο ημίχρονο πήρε τους 3 βαθμούς στο «Αρτέμιο Φράνκι».

Νίκη πρωτιάς με ανατροπή στο δεύτερο μέρος για την Ίντερ μέσα στη Φλωρεντία. Φιορεντίνα – Ίντερ 1-3: Η καρδιά του πρωταθλητή. Οι «νερατζούρι» με εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, γύρισαν το εις βάρος τους 1-0 των πρώτων 45 λεπτών. Και πέρασαν από το «Αρτέμιο Φράνκι» με νίκη, η οποία προσωρινά τους έχει ανεβάσει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie A με 13 βαθμούς.

Στο πρώτο μέρος οι «βιόλα» ήταν καλύτεροι. Είχαν αρκετές φάσεις, ενώ πέτυχαν και γκολ. Ο Σότιλ άνοιξε το σκορ στο 23′. Παρότι ήταν καλύτεροι, πήγαν στα αποδυτήρια με το μικρότερο δυνατό προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος, όμως, εμφανίστηκε μια άλλη Ίντερ. Μια Ίντερ κυνική και αποτελεσματική.

Μέσα σε ένα τρίλεπτο το 1-0 της Φιορεντίνα, μετατράπηκε σε 2-1 υπέρ της Ίντερ. Ο Νταρμιάν στο 52′ και ο Τζέκο στο 55′ έφερε το ματς… τούμπα. Η Φιορεντίνα έμεινε με δέκα παίκτες στο 78′ μετά την αποβολή του Γκονζάλες και ο Πέρισιτς, στο 87′, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Serie A: Σε ανοδική πορεία η Αταλάντα

Στο Μπέργκαμο, η Αταλάντα πήρε τη νίκη στο ματς με τη Σασουόλο. Όλα έγινε στο πρώτο ημίχρονο. Στο 3′ ο Γκόσενς άνοιξε το σκορ, ενώ στο 37′ ο Τζαπακόστα έδωσε… αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 7 λεπτά αργότερα, στο 44′, με τον Μπεράρντι σε 2-1. Ως εκεί, καθώς στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και η Αταλάντα είναι σε τροχιά τετράδας.

Με ψυχή χιλίων λεόντων η ΑΕΚ στη Γαλλία

Σπουδαία εμφάνιση και τεράστια νίκη για την ΑΕΚ στη Γαλλία απέναντι στη Νίμ, επικρατώντας με 26-27 με ψυχή χίλιών λεόντων.

26.10.2021 | 21:22

Το πανόραμα του κυπέλλου Ελλάδας

Ξεκίνησε η 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Λεβαδειακό, την ΑΕΛ και την Αναγέννηση Καρδίτσας να παίρνουν την πρόκριση στους 16. Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα.

26.10.2021 | 21:10

Μεταξάς: «Παλεύουμε όλοι μαζί» [vid]

Μεταξάς: «Παλεύουμε όλοι μαζί». Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα, Ηρακλής Μεταξάς, αναφέρθηκε και στην απουσία του VAR από τον αγώνα.

26.10.2021 | 21:03

Βλάχος: «Κυριαρχήσαμε σε άμυνα και επίθεση»

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά στο φετινό LEN Champions League. Στην πρεμιέρα του επικράτησε με άνεση της ομάδας από τη Γεωργία. Σε μεγάλη ημέρα ο Φουντούλης με 8 γκολ.

26.10.2021 | 20:58