Φενέρμπαχτσε – Αντβέρπ: Οι Βέλγοι το παλεύουν

newsroom

|  21.10.2021 | 21:25

Φενέρμπαχτσε - Αντβέρπ: Οι Βέλγοι το παλεύουν. Δεύτερη φορά που το ματς στην Κωνσταντινούπολη είναι ισόπαλο, αυτή τη φορά στο 2-2.

Η Φενέρμπαχτσε πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενη με 2-1. Με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαλένσια. Αλλά αυτό το γκολ δεν της έδωσε την ευκαιρία να «τελειώσει» το ματς. Φενέρμπαχτσε – Αντβέρπ: Οι Βέλγοι το παλεύουν.

Η Αντβέρπ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό. Να ψάχνει έστω και μια φάση για να σκοράρει και να φέρει και πάλι το ματς στα ίσα. Το πέτυχαν τελικά οι Βέλγοι λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας ματς στην Κωνσταντινούπολη.

Κόρνερ από τα δεξιά, η άμυνα της τουρκικής ομάδας συνελήφθη στον… ύπνο και ο Γκέρκετς με κεφαλιά, την έστειλε στη γωνία του Αλτάι που δεν κατάφερε να κάνει τίποτα, δεν κατάφερε να αντιδράσει. Ούτε καν να κάνει κίνηση για να αποσοβήσει το γκολ. Με αυτό τον τρόπο, στο 62′, η Αντβέρπ πέτυχε το 2-2 κι έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς του 4ου ομίλου.

05.11.2021 | 14:07

01.11.2021 | 00:37

01.11.2021 | 00:19

31.10.2021 | 23:58