Εθνική ομάδα: Η βαθμολογία του ομίλου

|  09.10.2021 | 21:57

Εθνική ομάδα: Η βαθμολογία του ομίλου. Στο -4 και το -3 η Ελλάδα από Ισπανία και Σουηδία, αντίστοιχα. «Τελικός» το ματς (12/10, 21:45) στη Στοκχόλμη.

Τα δύο γκολ στις καθυστερήσεις που πέτυχε η Ελλάδα στον αγώνα με τη Γεωργία την κράτησαν μέσα στο… κόλπο για την πρόκριση, έστω και στα μπαράζ για την πρόκριση στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Κατάρ. Το δεδομένο είναι ένα. Η ελληνική ομάδα κρατά την τύχη στα χέρια της. Κι αυτό μπορείτε να το καταλάβετε ακολούθως. Εθνική ομάδα: Η βαθμολογία του ομίλου.

Εθνική ομάδα: Κράτησε επαφή στη βαθμολογία

Με το «διπλό» που σημείωσε η εθνική ομάδα διατήρησε τις ελπίδες της για να διεκδικήσει το εισιτήριο για τα τελικά του Κατάρ. Διότι είναι στο -3 από τη δεύτερη Σουηδία (σ.σ.: στον ίδιο αριθμό αγώνων) και στο -4 από την πρώτη Ισπανία (σ.σ. η «φούρια ρόχα» έχει ένα ματς παραπάνω). Κάτι που καθιστά το ματς της Τρίτης, στην Στοκχόλμη, ως έναν πρόωρο τελικό. Αν η Εθνική πάρει τη νίκη κόντρα στους Σκανδιναβούς, τότε έχει ελπίδες ακόμα και για την πρώτη θέση. Εθνική ομάδα: Η βαθμολογία του ομίλου.

Εθνική ομάδα: Τα αποτελέσματα (7η αγωνιστική)

Γεωργία – Ελλάδα 0-2

Σουηδία – Κόσοβο 3-0

Εθνική ομάδα: Η βαθμολογία