Χάντμπολ: Το πρόγραμμα και οι διατητές της πρεμιέρας σε άνδρες και γυναίκες
Ετικέτες: ,

Χάντμπολ: Το πρόγραμμα και οι διατητές της πρεμιέρας σε άνδρες και γυναίκες

Η δράση στο ελληνικό χάντμπολ και το πρωτάθλημα σε άνδρες και γυναίκες ξεκινάει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο με την Ελληνική Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης να ανακοινώνει το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής σε Ηandball Premier και Α1 γυναικών. Υπενθυμίζουμε ότι από χθες η ΟΧΕ έφτασε σε συμφωνία με την ΕΡΤ για την μετάδοση ορισμένων από των πιο σημαντικών αγώνων […]

Η δράση στο ελληνικό χάντμπολ και το πρωτάθλημα σε άνδρες και γυναίκες ξεκινάει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο με την Ελληνική Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης να ανακοινώνει το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής σε Ηandball Premier και Α1 γυναικών.

Υπενθυμίζουμε ότι από χθες η ΟΧΕ έφτασε σε συμφωνία με την ΕΡΤ για την μετάδοση ορισμένων από των πιο σημαντικών αγώνων της Handball Premier, αρχής γενομένης από αυτό το σαββατοκύριακο με το παιχνίδι του Ολυμπιακού κόντρα στον Διομήδη Άργους και ορισμένων παιχνιδιών της Α1 Γυναικών όπως και από τα κύπελλα σε ανδρές και γυναίκες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα 

Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου 2021

Handball Premier (1η αγωνιστική)

Δαϊς 17:00, ΑΣΕ Δούκα- Άρης Νικαίας OlympicDiagnostic
(Σκλαβενίτης- Τόλιος, Μίγκας)

Kέρκυρας 18:00, Φαίακας Κέρκυρας- ΠΑΟΚ
(Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)

Φιλίππειο 18:00, Φίλιππος Βέροιας- Ζαφειράκης Νάουσας
(Γράψας- Κυριακού, Κατσίκης)

ΟΑΚΑ 19:00, ΑΕΚ- HC Σαλαμίνα
(Μερτινιάν- Φωκίτης, Ανταλής)

Ρέντη 20:30, Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή- Διομήδης Άργους –ERTSPORTS-
(Κινατζίδης- Φωτακίδης, Τσάκωνας)

Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Γιαννιτσών 18:00, Μέγας Αλέξανδρος- Εθνικός Κοζάνης
(Λινάρδος- Νικολαϊδης, Σίσκου)

ΔΑΚ Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας- Βέροια 2017
(Χρόνης- Αβράμης, Βέργος)

Νέας Ιωνίας 18:00, ΟΦΝ Ιωνίας- ΓΑΣ Καματερού
(Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Αντωνόπουλος)

Πανοράματος 18:30, ΗONDA Πανόραμα- ΑΟ Προσοτσάνης
(Θεοδοσίου- Παπούλιας, Παρτεμιάν)

Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2021
Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Καματερού 15:30, ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού- Αθηναϊκός
(Παπαματθαίου- Μπράμου, Αντωνόπουλος)

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΠΑΟΚ Mateco- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Μεϊμαρίδης)

Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2021

Handball Premier (1η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Bianco Monte Δράμα 1986
(Νάσκος- Χαρίτσος, Μιχαηλίδης)