Χάντμπολ: Δεν ξανά έγινε! Η Ιαπωνία νίκησε με 56-1 την Παλαιστίνη
Ετικέτες:

Δημήτρης Κρούσκος

|  19.09.2021 | 23:32

Το είδαμε και αυτό! Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ της Ιαπωνίας νίκησε με το ασύλληπτο 56-1 την αντίστοιχη της Παλαιστίνης στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου πρωταθλήματος χάντμπολ γυναικών. Φυσικά, η είδηση έκανε το γύρο του κόσμου, αφού όπως γίνεται αντιληπτό η διαφορά στο σκορ ήταν κάτι παραπάνω από τεράστια για την ομάδα της Ιαπωνίας. […]

Το είδαμε και αυτό! Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ της Ιαπωνίας νίκησε με το ασύλληπτο 56-1 την αντίστοιχη της Παλαιστίνης στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου πρωταθλήματος χάντμπολ γυναικών.

Φυσικά, η είδηση έκανε το γύρο του κόσμου, αφού όπως γίνεται αντιληπτό η διαφορά στο σκορ ήταν κάτι παραπάνω από τεράστια για την ομάδα της Ιαπωνίας.

Βέβαια, το 56-1 δεν αποτελεί ρεκόρ, αφού σε επίπεδο εθνικών ομάδων, αλλά σε μικρότερες ηλικίες έχει καταγραφεί η νίκη με 93-0 του Ουζμπεκιστάν επί του Κιργιστάν το 2019.

Επεισοδιακό φινάλε [vid]

Σεντ Ετιέν - Ανζέ 2-2: Επεισοδιακό φινάλε. Τα επεισόδια στην αρχή και το γκολ των «στεφανουά» στις καθυστερήσεις έκρινε το ματς του «Ζοφρουά Γκισάρ».

23.10.2021 | 00:59

«Ανέπνευσε βαθμολογικά» με τριάρα η Άρσεναλ [vds]

Η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της Άστον Βίλα στην 9η αγωνιστική της Premier League και επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

23.10.2021 | 00:23

Μεγάλες νίκες για Τορίνο και Σαμπντόρια [vds]

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ χωρίς να αγχωθεί στο παραμικρό και εξασφαλίζοντας το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο

23.10.2021 | 00:13

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής

Euroleague: Η ανασκόπηση της 5ης αγωνιστικής. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 και παραμένει πρώτη. Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

22.10.2021 | 23:59