Άουσμπουργκ-Αρμίνια Μπίλεφελντ 1-1: Χ-αμένες και οι δυο

|  17.10.2021 | 20:48

Άουσμπουργκ-Αρμίνια Μπίλεφελντ 1-1: Χ-αμένες και οι δυο. Με το ματς των δύο ομάδων έκλεισε το πρόγραμμα της ημέρας για την Bundesliga.

Άουσμπουργκ και Αρμίνια Μπίλεφελντ έμειναν ισόπαλες 1-1 για την όγδοη αγωνιστική της Bundesliga. Νωρίτερα η Μπάγερν διέλυσε την Λεβερκούζεν με 5-1. Άουσμπουργκ-Αρμίνια Μπίλεφελντ 1-1: Χ-αμένες και οι δυο.

Ο Όξφορντ άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Λάουρσεν ισοφάρισε για το τελικό 1-1 στο 77΄. Κάπως έτσι, η Αρμίνια είναι στη 17η θέση με πέντε πόντους, ενώ η γηπεδούχος είναι μια θέση πιο πάνω με έξι βαθμούς.

Χοφενχάιμ-Κολωνία 5-0

(31΄, 49΄ Μπεμπού, 51΄ Μπάουμγκαρντνερ, 74΄ Γκάιγκερ, 87΄ Πος)

Ντόρτμουντ-Μάιντς 3-1

(3΄ Ρόις, 54΄πεν., 90+4΄ Χάαλαντ -/87΄ Μπούρκαρτ)

Αϊντραχτ Φρανκφούρτης-Χέρτα Βερολίνου 1-2