Αναπτυξιακό Πρόγραμμα Τεχνικής Κολύμβησης: Αρχίζει με 139 αθλητές

|  13.10.2021 | 12:57

Αναπτυξιακό Πρόγραμμα Τεχνικής Κολύμβησης: Αρχίζει με 139 αθλητές. Πραγματοποιείται το διήμερο 23 και 24 Οκτωβρίου.

Από την Περιφέρεια Νότιας Ελλάδας ξεκινά το διήμερο 23 και 24 Οκτωβρίου το Αναπτυξιακό Πρόγραμμα 139 νεαρών και ταλαντούχων αθλητρών / τριών στην Τεχνική κολύμβηση, το οποίο την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο (2020-21), λόγω της πανδημίας για covid – 19, δεν κατέστη δυνατό να υλοποιηθεί.

Στο πρόγραμμα θα ενταχθούν αθλητές / τριες με 1η έως 6η Πανελλήνια νίκη σε ατομικό αγώνισμα, την περίοδο 2020-21, στις Κατηγορίες Παίδων / Κορασίδων (Κ15) και Παμπαίδων / Παγκορασίδων Α’, Β’ (Κ13 & Κ12).

Προβλέπει δύο προπονητικές συναντήσεις ανά περιφέρεια, με βάση πάντα το αγωνιστικό πρόγραμμα.

*26-27/2, Περιφέρεια Ιονίου

Οι προπονητικές συναντήσεις θα γίνονται υπό την κεντρική καθοδήγηση των Ομοσπονδιακών τεχνικών, σε συνεργασία με τους σωματειακούς προπονητές.

Περισσότερα ΕΔΩ

Ο Λαρίν «έβαψε ασπρόμαυρο» το ντέρμπι στη Τουρκία [vds]

Χάρη στα δύο γκολ του Καναδού η Μπεσίκτας επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Γαλατάσαραϊ στο μεγάλο ντέρμπι της Τουρκίας.

26.10.2021 | 00:43

Πρεμιέρα στη Βιένη για τον Στέφανο Τσιτσιπά

Το μεσημέρι της Τρίτης γύρω στις 16:30 θα αγωνιστεί ο Στέφανος Τσιτσιπάς κόντρα στον Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ για τον πρώτο γύρο του τουρνουά της Βιέννης.

26.10.2021 | 00:06

Μπαρτζώκας: «Οι ομάδες δεν μπορούν να παίζουν στα κόκκινα για 40 λεπτά»

.Ολυμπιακός - Μπαρτζώκας: «Όχι δικαιολογία η κούραση». Ο προπονητής των «ερυθρόλευκων» αναφέρθηκε στο ματς με τους Γερμανούς και την κόπωση.

newsroom

25.10.2021 | 23:59

«Μόνο νίκη με το κόσμο στο πλευρό μας»

Η Άλμπα Βερολίνου είναι μια δύσκολη αντίπαλος, ωστόσο, όπως τόνισε ο Μιχάλης Λούντζης, ο κόσμος του Ολυμπιακού θα είναι καθοριστικός.

25.10.2021 | 23:50