Α1 Χάντμπολ: ΑΕΣΧ Πυλαίας – Δράμα 29-31

Η Δράμα επιβλήθηκε με 31-29 της Πυλαίας για την πρώτη αγωνιστική της Handball premier.

Η αναμέτρηση διεξήχθη την Τετάρτη λόγω ευρωπαϊκών υποχρεώσεων των δύο ομάδων το Σαββατοκύριακο. Η Δράμα με την ψυχολογία στα ύψη μετά την ευρωπαϊκή πρόκριση μπήκε με τον καλύτερο τρόπο και στο πρωτάθλημα της handball premier.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που μπήκαν καλύτερα στο ματς πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μισάωρο του αγώνα η Δράμα ανέβασε στροφές και πήρε κεφάλι στο σκορ από το 35ο λεπτό και δεν έχασε το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Για τους νικητές από πέντε γκολ σημείωσαν Νίκολιτς, Χαϊτίδης και Πολύδωρος.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-5, 8-8, 10-9, 12-12,16-14 (ημχ), 17-19, 19-21, 22-23, 23-25, 27-26, 29-31.

ΑΕΣΧ Πυλαίας (Ανανιάδης): Τσαμεσίδης 6, Μπαμπατζανίδης 1, Ζαφείρης 1, Μπάτζιος 1, Αντωνιάδης 1, Μέτσης 2, Ελευθεριάδης 11, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 1, Σαμαράς, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου 2, Αλατσατιανός, Γιαννακόπουλος 3, Λασκαρούδης, Τριανταφυλλίδης.

Δράμα 86’ (Βαλαβάνης): Γκαμώτσος, Παπάζογλου 1, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 3, Νίκολιτς 5, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης Κοτσαμαρίκογλου 2, Πολύδωρος 5, Τορνικίδης, Τόσκας 4, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος, Κρανιώτης, Σίνα 4.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-7. Κόκκινη: Καφαντάρης (43:31 – επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο). Πέναλτι: 5/6 – 2/2.

Σοβαρό ατύχημα σε αγώνα μοτοκρός

Γιαννιτσά: Σοβαρό ατύχημα σε αγώνα μοτοκρός. Ένας οδηγός μηχανής έχασε τον έλεγχο με αποτέλεσμα να τραυματίσει σοβαρά δύο θεατές.

17.10.2021 | 19:42

Ολλανδία: Κατέρρευσε εξέδρα στο Ναϊμέγκεν – Φίτεσε [vid]

Ολλανδία: Κατέρρευσε εξέδρα στο Ναϊμέγκεν – Φίτεσε. «Άγιο» είχαν οι οπαδοί της Φιτέσε στο «Χόφερσταντιον», καθώς κανείς δεν τραυματίστηκε.

17.10.2021 | 19:35

Ατρόμητος: Οι «εκλεκτοί» του Παράσχου ενόψει ΑΕΚ

Ατρόμητος: Οι 11 ποδοσφαιριστές που ξεκινάνε για τους Περιστεριώτες στο ματς με τους «κιτρινόμαυρους» στο ΟΑΚΑ.