Α1 Γυναικών: Νίκη της Αναγέννησης Άρτας

Αγγελική Βύζικα

|  13.10.2021 | 21:53

Α1 Γυναικών: Με πρωταγωνίστρια τη 48χρονη Σκάρα

Με απόλυτη πρωταγωνίστρια τη Βάσω Σκάρα που πέτυχε 11 γκολ, η Αναγέννηση Άρτας πήρε σπουδαία νίκη με 29-25 επί του Μέγα Αλέξανδρου, στα Γιαννιτσά. Η 48χρονη σπουδαία αθλήτρια έχει συνδέσει το όνομά της με το άθλημα του χάντμπολ στην Ελλάδα και βοήθησε την ομάδα της να φτάσει στη, με την κλάση και την εμπειρία της.

Η ομάδα της Άρτας με μόνο 10 αθλήτριες, κατάφερε να βρει ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο. Το πρώτο έληξε ισόπαλο 13-13. Στο δεύτερο μέρος όμως, οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα με 3 γκολ 5 λεπτά πριν το τέλος,  που τις οδήγησε στο τελικό 29-25.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών-Αναγέννηση Άρτας 25-29

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-3, 7-7, 9-7, 12-12, 13-13 (Ημχ) 15-16, 17-19, 21-22, 22-24, 24-27, 25-29

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών: Πυριτίδου, Πατσάνη 5, Αναστασιάδου, Πιπιλακίδου 1, Πλιόγκα 6, Ιωαννίδου 3, Πέγιου 5, Τρελοπούλου, Αναστασίου 4, Χειμωνά, Παρασκευαίδου, Τομίδου 1, Γάζη

Αναγέννηση Άρτας: Ζούμπου, Μπαλάφα 5, Καλοίδη 5, Σκάρα 11, Καραμήτσου 1, Θεοδοσοπούλου, Μαστάκα 5, Παπακοσμά 1, Σπυριδοπούλου, Σαϊντόβα.

Διαιτητές: Νικολαΐδης-Τομίδης, Δίλεπτα: 3/2, Πέναλτι: 3/5, 6/6

Συμπλήρωσε 300 συμμετοχές με τη Γιουνάιτεντ ο Ρονάλντο [pic]

Ρονάλντο: Συμπλήρωσε 300 συμμετοχές με τη Γιουνάιτεντ. Σκόραρε στο τελευταίο δεκάλεπτο, δίνοντας μια πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

21.10.2021 | 07:17

Μυθικό ματς με νικητές τους Νικς [vds]

NBA: Μυθικό ματς με νικητές τους Νικς. Οι Νικς έκαναν ιδανική πρεμιέρα στην έδρα τους , αφού επιβλήθηκαν με 138-134 των Μπόστον Σέλτικς.

21.10.2021 | 06:59

Καιρός Σήμερα 21/10: Βροχές στα βορειοδυτικά [vds]

Γενικά αίθριος καιρός. Από το βράδυ στα βορειοδυτικά θα σημειωθούν τοπικές βροχές. Καιρός Σήμερα 21/10: Βροχές στα βορειοδυτικά . Καιρός Σήμερα 21/10: Βροχές στα βορειοδυτικά Η ορατότητα τις πρωινές και τις βραδινές ώρες θα είναι κατά τόπους περιορισμένη και στα ηπειρωτικά θα σχηματιστούν ομίχλες. Οι άνεμοι θα είναι μεταβλητοί 3 με 4 και στο ανατολικό […]

21.10.2021 | 06:44

Μπρέσια και Γιαντράν Σπλιτ στον όμιλο του Ολυμπιακού

LEN Champions League: Ο όμιλος του Ολυμπιακού. Μπρέσια και Γιαντράν Σπλιτ είναι οι ομάδες που συμπληρώνουν το γκρουπ.

21.10.2021 | 00:59